MHP İl Başkanı Acayip sahada kuruluş ve vatandaşlarla buluşuyor

MHP Denizli İl Başkanı Yusuf Somurtkan, Denizli’da ilçe kaymakamlık, mahalle mahalle kuruluş ziyaretlerine ve vatandaşlarla mülakat gezilerine bitmeme ediyor. İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte okkalı ayrımsız izlence izleyen ve Denizli’yi karış karış arşınlayan Abus, akıbet olarak leblebisiyle adlı Serinhisar, bıçak ve palasıyla ünlü Yatağan Mahallesinde yurttaş ve esnaflarla kucaklaştı, istişarelerde bulundu.

Ulusalcı Cereyan Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Yusuf Acayip, MHP Denizli Teşkilatı namına gerçekleşecek seçim öncesinde hazırlıklarını angaje etmek, kaza teşkilatları, mahalle temsilcileri, sandık görevlileriyle tıpkı araya gelerek istişarelerde gezmek, vatandaşlarla, esnaflarla koçuşmak amacıyla Orak Ayı ayı başında başlattığı mülakat ve toplantılara muttasıl bitmeme ediyor. Abus, İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle alay malay ilkin Merkez ilçeler Pamukkale ve Merkezefendi’de gerçekleşen gösterişli programa senkronik kendisine seçkin hafta ilçeler ve mahallelerinde musahabe programını sürdürüyor.

Leblebisiyle adlı Serinhisar’ı gezdi

Yoğun ayrımsız programla ilçe ve mahalle ziyaretlerini sürdüren MHP İl Başkanı Abus, leblebi imalatıyla öne çıkan Serinhisar’a birlikte adeta emisyon yaptı. İlk olarak İlçe Kaymakamı Osman Altın’ı ziyaret ederek programına başlayan Garip, kaza teşkilatıyla buluşmasının arkası sıra Leblebi Uran Sitesinde imalathaneleri musahabe ederek, ürünlerin işlenmesini ve üretimini yerinde gördü. Serinhisar’dan Türkiye’nin dünyanın ciharıyek köşesine Denizli leblebisini etkin çalışanlara kolaylıklar dileyen Abus, üreticilere de çalışmalarında sükse diledi. Garip, ziyaretlerinde sektörle ilgilendiren imalatçıların taleplerini ve değerlendirmelerini bile dinledi.

Bıçak diyarı Yatağan’dahi samimi karşılandı

MHP İl Başkanı Yusuf Abus, sonrasında Osmanlı’dan günümüze ata mesleği kendisine bitmeme fail bıçakçılar diyarı Yatağan Mahallesini musahabe etti. Burada güç yürekten karşılanan Somurtkan, vatandaşlarla dostça etti, dünyaca ünlü Yatağan Palası, bıçak üretiminin yapıldığı atölyeleri ve bey mağazalarını gezdi. Dirayetli ellerde şekillenen görsel güzellikleri, kalitesiyle ününe nam katan Yatağan Palası ve bıçakları üreten ustalara, çalışanlara aldatıcı işler diledi. Manda ve koçboynuzundan yapılan, görsellikleriyle balaban zevk toplayan, hem ülkede hem dahi ensiz dışından büyük deste gören umum yapımı tarakların üreticisi Yatağanlı ustaları konuşma fail Abus, tarakların kuruluş sürecini bile izledi. 5 Ağustos’üstelik başlayacak ve 7 Ağustos’a kadar bitmeme edecek 25. Yatağan Bıçakçılık Festivali ve Kefe Yaylası Şenlikleri Encümen Başkanı olan Yatağan Mahalle Muhtarı Kamil Köprü ile dahi ayrımsız araya mevrut Acayip, Festivalin Yatağan Mahallesine ve Denizli’ye iyi olmasını diliyorum.

“Dokunmadık yer bırakmayacağız”

Denizli’dahi 19 İlçe ve mahallesinde vatandaşlarla bire bir araya karışmak, düzenleme çalışmalarını yerinde buyurmak ve planlamak üzere uzunlamasına ziyaret programlarını sürdürdüklerini tamlayan Abus, “Denizli’mizde İlçe kaza, mahalle mahalle yürüyüşümüzü başlatmamızın ardından uzunlamasına ziyaretlerimize devam ediyoruz. Sevgili arkadaşlarımın, ülküdaşlarımın heyecanını, azmini ve efdal enerjilerini eksiltmek alelade olağandan bizleri bahtiyar ediyor. Vatandaşımızla, esnafımızla sohbet etmek kucaklaşmak bizlere erke veriyor. Bu enerjiyle inşallah ilçelerimize, mahallerimize bir bir dokunarak, İl ve İlçe Yönetimlerimizle birlikte ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye bitmeme edeceğiz. Denizli’dahi dokunmadık, değmedik nokta bırakmayacağız. Ulusçu Akım Partisi 53 yıllık mazisinde celal gelenek ve göreneklerine göre debi etmiş, onurlu Türk bayrağının temsilcisi olmuştur. Yaşayan Türkiye uğrunda, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda boyuna çalışmaya devam edeceğiz. Serinhisar ilçemiz ve Yatağan Mahallemizde olduğu kadar bizleri bağırlarına basan Denizlili hemşerilerimize tıpkı nöbet daha teşekkürname ediyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: