MHK Yaz Semineri sona erdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hat Hakem Müesses (MHK), 2022-2023 Futbol Sezonu Yaz Semineri tamamlandı.

TFF’nin internet sitesinde yer kayran açıklamada, 25 Temmuz’da Bolu’da başlayan seminere, Süper Klasman hakem ve yardımcıları, VAR kadrosu ile FIFA eş hakemleri, 1. Kütle hakem ve yardımcıları, FIFA avrat apotr hakemleri, Kıbrıs Süper Ligi’nden 2 hakem ve 2 hoşgörülü, Süper Tomar ve 1. Yığın gözlemcileri katıldığı ifade edildi.

MHK Başkanı Sabri Çelik, MHK Komutan Vekili Amaç Ilgaz ve kurul üyelerinin üstelik katıldığı seminerde, UEFA Eğitim Bilimi Danışmanı Hugh Dallas, planlanan uygulamalara müteveccih çevrimiçi bodur benzeri müşavere gerçekleştirdiği de hatırlatıldı.

Süper Lig yargıcı ve 1. Tabur hakemlerine psikoteknik testlerin uygulandığına yer sunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Eğitimlerde MHK Komutan Vekili Hedef Ilgaz ve MHK VAR Eğitim Danışmanı, UEFA eğitimcisi Pawel Gil aracılığıyla hakemlere UEFA ve IFAB klipleri kullanılarak sunu güncel bilgilerle VAR, 2022-2023 baziçe kuralları değişiklikleri ve başka teknik konularda grup çalışmalarıyla aktarım sağlanmıştır. Seminer boyunca MHK Fiziksel Gelişim Birimi marifetiyle rastgele gruba FIFA atletik sınav uygulanmış, tüm hakemlerin cisim ve yağ ölçümleri münfail, antrparantez UEFA standartları gereği UEFA 20 testi da cemi katılımcılara uygulanmıştır.” .

Share: