Mevsimlik ekincilik işçilerine KADES eğitimi

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla çeşitli çalışmalar işleyen Aksaray İl Güllabi Komutanlığı ekipleri, kente mevrut mevsimsel tarım işçisi kadınlara Eş Bindi Uygulaması (KADES) hakkında yetişek verdi.

Aksaray’üstelik İl Bitirmiş Komutanlığı ekipleri aracılığıyla yetişek faaliyetleri sakır sakır sürüyor. Alelhusus kadına cebin meydana gelen hüküm ve taciz olaylarının önlenmesine müteveccih degaje yetenekli icraat fail güllabi ekipleri kente genelen mevsimlik ekincilik işçileriyle tıpkı araya geldi. Tarım arazilerinde avrat işçilerle mülaki cingöz ekipleri KADES üzerine eğitim bilimi verdi. Programın amacı, nasıl kullanıldığı ve kadın hakları çerçevesinde birçok ilgiyi kadınlara ulaştıran jandarma ekipleri kadınların telefonlarına KADES uygulamasını yükleyerek zahir kullanacaklarını de bir bir anlattı. Broşürler dağıtarak bilgilendirme üstelik fail açıkgöz ekipleri en ufak tıpkısı olumsuzlukta uygulamayla bindi alacaklarını anlattı.

İl Cingöz Komutanlığından yapılan bağlanmış açıklamada, “Kadına müteveccih seri mücadele çerçevesinde bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerimize aralıksız devam edilecektir” denildi. – AKSARAY

Share: