Meslek Sporları Bayburt Kesim Şampiyonası başladı

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Başkanı olan Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen öncülüğünde başlayan tesisleşme çalışmalarının sonucu olan Bowland Bowling Salonunda 9-11 Eş tarihleri süresince devam edecek olan Okul Sporları Bayburt Toprak Şampiyonası, planlı törenle başladı.

Rektör Türkmen’in heyecana kuma olduğu şampiyonaya Karadeniz ve Maşrık Anadolu bölgesinde 13 ayrımlı şehirden, dinç erkekler kategorisinde on okuldan 96 koca sporcu katılırken tendürüst kızlar kategorisinde on aynı okuldan 90 kız sporcu katılım sağlayacak.

Rektör Türkmen; “Bowling kültürünün daha tekâmül evresinde olduğu şehrimizde tıpkı ilişki oluşmasına tanıklık etmek, mutluluk verici. Zira ayrımsız spor disiplini ne kadar er hoşnutluk hitap ediyorsa o kadar gerçek salıyor demektir. Bowlingin tıpkı deneyimsizlik sporu olması üzere üniversitemiz bir forma üssü olacaktır. Müsabakalarda emeği güzeşte Spor Bilimleri Fakültemiz öğretim üyesi ve öğrencilerine, bu sunturlu organize üzere teşekkürname ayar, müsabakalarda yarışacaklara başarılar dilerim.” dedi. – BAYBURT

Share: