MERSİN’DE OTOBÜS DEMİR PROFİL AYLI TIR’A ÇARPTI: 3 GEBERIK, 20 YARALI

MERSİN’in Tarsus ilçesinde TEMA Otoyolu’nda askeri personel taşıyan otobüs, önünde durum halinde olan çipo yanay iki canlı TIR’a çarptı. İlk belirlemelere göre 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 2’si korkulu 20 kişinin bile yaralandığı kazadan sonra otobüs çıkan yangında demir yığını haline dönüştü.

Kaza, saat 02.00 sıralarında Tarsus ilçesi TEM otoyolunda meydana geldi. Mersin Ağacı’den Niğde istikametine ezgi halinde olan U.K. yönetimindeki 21 BA 884 plakalı çeri personel taşıyan otobüs, uğrunda giden ve Ramazan S. yönetimindeki 31 AEK 926 plakalı çıpa yanay gebe TIR’a çarptı. Birey pazarının yaşandığı kazadan bilahare otobüste yangın daha çok. Özge komütatör sürücülerinin ihbarıyla görüngü hesabına jandarma, polis, AFAD, itfaiye aracı ve keyif ekipleri irsal edildi. Yaralılar otobüsten boşaltma edilirken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde 3 yaşama yaşamını yitirirken, 2’si ağır 20 hayat yaralandı. Yaralılar, Mersin ve Adana’daki hastanelere atıf edildi. Kazada hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi ise kimlik tespiti ve otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Mersin Ağacı Valisi Mualla Hamza Pehlivan üstelik ilçe adına gelip, incelemede bulundu, yetkililerden vukuf aldı.

TEM OTOYOLUNDA ETRAFLI KURGU KUYRUĞU OLUŞTUKaza nedeniyle TEMA otoyolunun Mersin Ağacı- Niğde istikametinde detayli açar kuyruğu oluştu. Kesim Trafik Ekipleri, biricik şeritten kontrollü olarak trafik akışını sağlamaya çalıştı. Kazadan kestirmece 3 saat sonradan otobüs olay yerinden kaldırıldı. Sililik çalışmasının arkası sıra otoyolda trafik akımı normale döndü. Uyanık kaza ile ait inceleme başlattı.

Share: