Mersin’de depremzede kadınlar unutulmadı

Sazak Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Haset nedeniyle hareket bölgelerinden Sazak’e gelen ve kentte nazil kadınlara yönelik brifing söyleşisi düzenledi ve arkası sıra da hıfzıssıhha seti dağıtımı gerçekleştirdi.

Bilgilendirme gezisi ve hijyen paketi dağıtımı üzerine mütekellim Sazak Büyükşehir Belediyesi Avrat ve Sülale Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Karı Yazıhane Müdürü Edibe Kıran, “8 Mart Dünya Kadınlar Haset sebebiyle tıpkı program düzenledik. Depremzede kadınları bu yaşadıkları print süreçte lüzumlu bilgiler, hukuki proses, bu süreçteki hakları, hakların müracaat süreleri ve başvuru yöntemleri kabil konular hakkında bize destekte mevcut fahri avukatlarla gelişigüzel bilgilendirdik” dedi.

Kıyı, program sayesinde depremzedelerin hem sorularına karşılık bulduklarını hem üstelik umumi bire bir hikmet sahibi olduklarını söyledi. Depremden etkilenen kadınlara, ivedili ihtiyaçları olabilecek zatî hijyen malzemelerini üstelik ulaştırdıklarını tamlayan Periferi, “Depremden etkilenen vatandaşlarımıza ayrımsız hıfzıssıhha seti hazırladık. İçerisinde halk kremi, sağlıklı ped, diş fırçası, diş macunu, tarak, kurum-on, deodorant, munsap nemlendirici gibi ürünlerin bulunduğu bu paketi kamu depremzedelere dostlukla yansıtmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Tarsus’ta kâin Berdan Misafirhane ve Toyluk Kampı bungalov evlerde ağırladığı depremzede kadınlara da bölüm zımnında hijyen setleri dağıtıldı.

Hatay’üstelik yaşanan yıkıcı depremin arkası sıra ailesiyle gelişigüzel Büyükşehir Belediyesi Tarsus Berdan Konukevine sığınan Nesibe Fırıncıoğulları, Kadınlar Gününde evire çevire tıpkı sürprizle karşılaştıklarını belirterek, “Burada barınma ihtiyacımız, yiyecek-meşrubat ve diğer asıl ihtiyaçlarımızın hepsinin karşılandığını söyleyebilirim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e ve hep çalışanlarına çokça teşekkür ediyorum. Zaman 8 Mart Acun Kadınlar Haset, bizi unutmadı. Bizlere ayrı ayrı hediyelerini sundu. Onun üzere de çokça teşekkürname ediyorum” dedi. – MERSİN

Share: