Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyespor, kentin 9 yıllık Süper Tabur hasretini tahsis etmek istiyor

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nin (TBL) şahika ortağı Sazak Büyükşehir Belediyespor, kenti 9 sene sonra baştan Süper Lig’dahi dubara edebilmek amacıyla şampiyonluğa odaklandı.

Büyükşehir Belediyesince kurulduktan sonra 2005’te yükseldiği Süper Lig’dahi 9 zaman savaşım eden Mersin Ağacı ekibi, 2013-2014 döneminde saf düştü.

Kötü gidişatını alt liglerde da durduramayan takımın faaliyetleri 2018’dahi sonlandırıldı.

Yeniden konfigürasyon çalışmaları kapsamında açılan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (MSK) bünyesinde oluşturulan Eş Basket Takımı, elde ettiği başarılarla 2021-2022 sezonunda TBL’ye çıktı.

Bu zaman ligde oynadığı 15 karşılaşmanın 13’ünden galibiyetle ayrılan ve 28 benek toplayan Sazak ekibi, önce yarıyı ayrımsız puandaki Çağdaş Bodrumspor’un ardından averajla ikinci tam tamamladı.

Şampiyon olup 9 yıl aradan sonra kenti Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde göstermek isteyen topluluk, çalışmalarını Edip Buran Spor Salonu’nda sürdürüyor.

Başantrenör Soğuksu: “Elan yukarıya geçmek isteyen oyuncuları seçtik”

Başantrenör Koçak Soğuksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezona birincilik hedefiyle başladıklarını söyledi.

Zirveye ulaşmalarını sağlayacak bando kurduklarını belirten Soğuksu, “Bilcümle kadroyu yeniledik. Genelde ligde tecrübeli, hedefleri olan ve henüz yukarı geçmek talip oyuncuları seçtik. İyi aynı ekip kurduğumuzu düşünüyorum. Hepimiz başarıya açgözlü, hedefi olan insanlarız.” dedi.

Soğuksu, şampiyonluğa inandıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Amacımız şehrin 9 yıllık hasretini sona erdirmek. Sezonun önceki yarısını 15’te 13 galibiyetle bitirdik. İlk yarı için sunturlu ayrımsız sükse oldu. Seyircimizden çok memnunuz, seçme maçta bizi destekliyorlar. Onların bu antipatik gücüyle mızıka yerine hedefe kitlenmiş durumdayız. Mevsim sonunda böke adına Sazak’i türe ettiği meydan olan Süper Lig’e taşımak istiyoruz. Tümce hedefleri doğrultusunda çalışmalara bitmeme ediyor.”

Share: