Merkezefendi Belediyesi’nden Kemiksiz Havada Beyaz Perde Etkinliği

Merkezefendi Belediyesi’nin “Kilitsiz Küreksiz Hava Beyaz Perde Gecesi” etkinliği, “Eltilerin Savaşı” filmiyle Karaman Mahallesi’nde düzenlendi.

Şehremaneti’nin pandemi nedeniyle uzaklık sunulan ‘Sarih Gelgel Beyaz Perde Gecesi’ etkinliği yeniden başladı. İlçenin ayrımlı mahallelerinde yapılan aktiflik, bu yıl ilk defa Karaman Mahallesi’nde sinemaseverlerin katılımıyla düzenlendi. Yönetmenliğini Haysiyet Bilgetay’ın yaptığı; Gupse Özay, Merve Dizdar, Uraz Kaygılaroğlu, Efsun Demirel, Ferit Aktuğ ve Anlaklı Eş kabil isimlerin kurum aldığı “Eltilerin Savaşı” filmi parafin perdeye yansıtıldı.

Etkinliğe katılan Merkezefendililere, patlamış darı ve gazoz ikramında bulunuldu. Kurulan dev ekranda film izleme şansı bulan yurttaşlara, Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan ve CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu zevcelik etti.

Etkinliğe gösterilen ilgiden âlem duyduğu memnuniyeti tamlayan Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, şunları söyledi:

“Sizlerle gelişigüzel bu ortamda kalkmak bizlere bile çokça bereketli geliyor. Kazançlı, sözleşme, avarelik, okul gibi sıkıntılarımıza bire bir küşayiş, ayrımsız koyuverme vermek istedik. Sizlere birlikte sözümüz vardı. Kültürel projeler anlamında Merkezefendi Belediyesi adına sizlerin gayreti ve katkılarıyla Türkiye’ye yaşıt oluyoruz. Karaman Mahallemizde film ve sinema gecelerimize başladık. Sizlerin ailecek, eşinizle, çocuğunuzla, dostunuz ve komşunuz ile gelişigüzel aldatıcı ayakyolu geçirmenizi tedarik etmek amacıyla buradayız. Sizler üstelik bu etkinliğe nazik ortaklık ve bindi sağladınız. Siz varsanız biz varız, siz varsanız biz güçlüyüz. Sizden aldığımız enerji ile çalışıyoruz. Hepiniz kandırıcı geldiniz, hepinize ferah seyirler.”

Share: