MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin eşi alkollü dil kullanmaktan yargılanıyor

NEW Tayvan ziyaretiyle ABD ile Çin arasında gerginliğe hastalık olan KÖLE Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin eşi Paul Pelosi, alkollü açkı kullanırken kazaya sebep olduğu gerekçesiyle bilge karşısına daha çok.

California Napa Bölgesi Mahkemesinde bu sabahleyin tanıdık davaya avukatı aracığıyla katılan Pelosi, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Yargıç, iddiaların ve delillerin incelenmesi için davayı 23 Ağustos’a erteledi.

Pelosi, kabahatli bulunması halinde en az 5 dönme hapis ve 5 yıla büyüklüğünde denetimli serbestlik ile karşı karşıya kalacak. Savcılar, Pelosi’nin ayrıca alkollü sürücü sınıfından ibret alması ve gelişigüzel defasında çalıştırmadan ilk etil alkol seviyesini ölçen ayrımsız cihazı aracına taktırması gerektiğini belirtiyor.

California’nın Oakville bölgesinde 28 Mayıs’ta Porsche marka aracıyla kaza özne 82 yaşındaki multimilyoner, “alkollü açkı kullanmaktan” gözaltına alınmıştı.

Kaza gecesi Pelosi’nin, kimliğini isteyen polislere ehliyeti ile polis güçleri çocuklarına burs sağlayıcı California Otoyol Devriyesi yardım kuruluşuna yaptığı bağışları gösteren bilgili verdiği de sav edilmişti.

Pelosi, elan sonraları 5 bin dolar kefaletle başıboş bırakılmıştı.

Share: