Melih Gökçek, gazeteciye arkadan hücumcu şüphelinin koruması olmadığını öne süren Cemal Enginyurt’a aksülamel gösterdi: Kıvırma, eş ol

Demokrat Öğür Ordu Mebus Cemal Enginyurt evvel akşam katıldığı göstergeç programında gazeteci Güzel Parıltı ile tartıştı. Gazeteci Şimşek’in Selahattin Demirtaş ve Kavala’nın yargılanmaları karşı “Sistem verilen karara istinkâf etmek duyacak. Kimesne bu ülkenin hakimini, savcısını, polisini küçümseyemez” sözlerinin ardından Cemal Enginyurt’un “Bırak bu savunuculuğu, bırak bu işleri” diye yanıt vermesiyle birlikte stüdyoda gergin anlar yaşandı.

KORUMA OLDUĞU İDDİA EDİLEN ŞAHIS FİZİKSEL SALDIRIDA BULUNDU

Şimşek’in birlikte “Sen bırak bu işleri” şeklinde tepki göstermesinin arkası sıra iki ölümlü deli dolu yayında koku alma organı buruna geldi. Enginyurt ve koruması olduğu sav edilen emanet Seçilmiş Şimşek’e fiziki saldırıda bulundu.

LATİF ŞİMŞEK OLAY SONRASI ŞİKAYETTE BULUNDU

Seçme Balkır, Mebus Cemal Enginyurt ve korumasından şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı olayla ilişik soruşturma başlattı. Şikayet sonrası tıpkısı aktarılma gözaltına alınan koruma olduğu kanıt edilen sevimli çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

“KIVIRMA KOCA OL”

Öte yandan yaşanan savaş ile ait bozuk Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Melih Gökçek dahi açıklamalarda bulundu. Gökçek, Enginyurt’un “Cemal Enginyurt’un koruması Berceste Balkır’i çarpma etti diyen iftiracılar. Benim hayatım süresince korumam olmadı. Beni koruyan halkımdır. Kavgaya karışan can danışmanımı ziyarete gelen İstanbul’da zihayat tıpkısı arkadaştır. Dalavere ve bühtan mesleğiniz oldu. Bu şüphesiz aynı garaz?” sözlerini alıntı yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Rüzgar gülü tırstın değil mi? Kıvırma ayvaz ol… Adamı yakma. Erkekçe Emri verdiğini söyle. Şayet Gültekin Uysal sana tıpkı ceza vermezse o bile altında kalır. Seni partiden atarsa büyür” değerlendirmesinde bulundu.Share: