Maşrık Anadolu havza toplantısı Muş’ta yapıldı

Gün Doğusu Rum havza toplantısı Muş’ta yapıldı

MUŞ – YANLIŞSIZ Öğür Kasaba, Kent ve Kültürden Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “13 milyon vatandaşımızı ait sosyal konutlarla alay malay Türkiye’üstelik 3 milyon 200 bin konutun bu anlamda dönüşümünü tamamladık’ dedi.

SELIM Öğür Belde, Site ve Kültürden Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan başkanlığında Maşrık Rum havza toplantısı Muş’ta yapıldı. Muş’taki tıpkısı otelde düzenlenen “SELIM Tümen Belde, Şehir ve Kültür Başkanlığı Şarki Rum Nahiye Toplantısı’na 14 ilden öğür üyeleri katıldı. YANLIŞSIZ Parti Muş İl Bilgisizlik Kollarınca, Deneyimsizlik Merkezi Arpalık Göz üstelik planlı “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum SELIM Fırka’ye” programına katılan Karaaslan gençlerle tıpkı araya gelerek hasbihal etti. 14 ilin katıldığı Doğu Rum Toprak Toplantısın da mütekellim Karaaslan, Zımnında doğayı candan dadılık etmek üzerine iri bire bir çabanın süresince olduklarını vurgulayarak, “Bugün buradaki buluşmamızın çok heybetli olduğunu düşünüyorum. Dürüst Partimiz bünyesinde 12 olan Genel Başbuğ Yardımcılıklarımıza 2 kesim henüz eklendi. Belde Site ve Ekin Başkanlığı ile İnsan Hakları Başkanlığı tutmak amacıyla. Ne kadar güzel bire bir hareket ve değişmeyen alındığını aynı posta daha görüyoruz. Başkanlığımız Çevreyi Şehri ve Kültürü 3 başlığı ayrı ayrı değerlendiren, bununla ilgili politikaların üretilme sürecine katkı veren, dünyanın içinden geçtiği abuhava değişikliği Türkiye adına önder büyüklük konumumuzu güçlendirecek politikaların üretildiği tıpkı alanı sahne ediyoruz. Bu alanı kumar ederken sorumluluğumuzun hangi büyüklüğünde şişman olduğunu farkındayız. Özellikle mekân konusundaki çalışmalarımızı çok önemsiyoruz. Dolayısıyla doğayı candan dadılık etmek, bu anlamda makul işler başarmak, doğaya ve çevreye olan saygımızı inancımız ve medeniyetimizden referans alarak hayata geçirmek konusunda şişman benzeri çabanın sahipleriyiz” dedi.

“Muş bizleri yüreklendiriyor”

Muş’un 1071 Malazgirt Zaferi ile alay malay 2071 hedeflerinin kendilerini daha birlikte yüreklendirdiğini tamlayan Karaaslan, “Şehir hepimizin yaşadığı bizim evimiz. Geldiğimiz noktada bundan sonra esas gerekseme ve enfrastrüktür problemlerinin çözgün, bununla birlikte yeni hedefler önümüze koyduğumuz geçmiş ‘Yaşanabilir Şehirler’ diye niteleyerek yola çıktığımız arkasında ‘Marka Şehirler’ kavramıyla bitmeme ettiğimiz bugünde inşallah bakir hedefler ortaya koyarak geleceğin şehirlerini nesir ve ihya ettiğimiz bir süreci bilcümle alay malay paylaşıyoruz. Bu toplantının Muş’ta olması bile antrparantez değerlidir. Rum’nun her bir şehri üzere hangi mutlu bize kim bayrı şehir diyebiliyoruz. Fakat Muş şehri Anadolu’nun kapılarını tıpkı elan kapanmamak için bizlere açıldığı ve daha sonradan kazandığımız zaferlerin anahtarı olan zaferin kazanıldığı yerdir. Zımnında bu topraklardan sabah yeli aldığımız ecdadımızın mirasına ehil çıkmak için çalıştığımız haddinden fazla eke ayrımsız dönemi külah ettiği için Muş ilimiz 1071 Malazgirt Zaferi ile birlikte 2071 hedeflerine bizi daha de yüreklendiriyor. Bugün bu şehirde bizleri karşıladığınız ağırladığınız ego şehremaneti başkanımıza ülke başkanımıza teşkilatlarımıza ve sayın milletvekillerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“2023 gerçekleşecek seçimin yılıdır”

2023 seçimlerinin önemine değinen Karaaslan, konuşmasının devamında şunları aktardı, “2023 gerçekleşecek seçimin yılıdır. Her seçim Türkiye ve acun açısından önemliydi ama 2023 seçimleri hepsinden daha muhteşem diyebiliriz. Ayrıca 2023 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı, bu yönüyle bizler amacıyla çok tarihi eke tıpkısı kavrama sahiptir. Cumhuriyetimizi yüceltmek onu büyültmek ve muhasır medeniyetler seviyesine üstüne fark etmek gayesiyle yola çıktığımız bugünden beri çok hisse senedi yaptık. Amma yapacağımız çok iş var dolayısıyla 2023 tamda bunun başladığı Türkiye yüzyılının temel noktasıdır. Eğer çok güç benzeri altyapımız olmasaydı, Türkiye’nin anne sorunlarını çözememiş olsaydık, Türkiye’dahi bibi zat yağıyla kavrulan günlük siyasetle debelenen benzeri mevki olsaydık zaman biz bu kadar ruhlu Türkiye yüzyılı diyemezdik. 2023 geldi 2053 ve 2071 ile ait yüreklenmemizin altında bu bulunduğumuz noktanın gücü yatıyor. Düne bakarak bugün henüz güçlüyüz ve inanıyoruz kim yarın elan ateş parçası olacağız. O yüzden değme birimiz üzerimize düşeni yapmak mükellefiz. Muhalefetten ve 6’lı masadan bahsetmeyeceğim. Zat içlerindeki yarışlara değinmeyeceğim. Biz milletimiz memleketimiz yönetecek Reisicumhur idealimizi savunurken, onların kendilerini yönetecek tığ Cumhur Reisi aramasına değinmeyeceğim. Çünkü bizim yapacak elan yetişkin işimiz var. Zaman buraya mevrut bütün illerimizin konularını gündemimize alacağız. Sizlerle birlikte 2023 yılının projeksiyonumuzu çizeceğiz.”

SELIM Öğür illet güdük vadeli hedeflerle gitmiyor üstelik iklim krizinde reis devlet olma ideali benimsiyor. Zira Doğru Parti dünün ve bugünün olduğu büyüklüğünde geleceğin partisidir. O nedenle geleceğin meselelerini hele gençlerin merkeze aldığı konular bizim birlikte arz rüçhan konularımızdır. Bire Bir konu elan var sizinle benimsemek istediğim. Akim atılmış daha çok projesi demiyoruz muvaffakiyetsiz atık hareketine dönüştü. 5 yıl süresince çok kırıcı adımlar atıldı. Yaygınlaşarak Türkiye’nin dört bir yanına ulaştı. Bunla dahi yetinmeyerek en son Mürekkep Uluslar marifetiyle 30 Mart tarihi akim atılmış günü olarak zar edildi. Cumhurbaşkanımızın eşi altın Emine Erdoğan hanımefendinin hayata geçirdiği, Yer Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız eliyle yürütülen bu proje ile illerimizde mevrut olduğumuz aşamayı biliyoruz. Bunu elan bereketli benzeri noktaya gitmesi için de mücadelenin yeryüzü önde gidenleri girmek durumundayız. Şehirlerimizde sadece belde anlamında değil şehircilik anlamında da çokça majör gelişmeler yaşandı. Şehirlerimizin temel altyapı problemleri çözüldü. Sadece Muş’ta sonuç dönemde neler olduğunu ele alalım. Muş ilinin altyapısının, içme suyu, lağım döşemi ve yağmur suyu restorasyon projesinin hızla hayata geçmekte olduğunu biliyoruz. Adi site amacıyla haddinden fazla önemli ayrımsız projedir. Bire Bir şekilde atıksu arıtma tesisinin önümüzdeki günlerde imzası atılacak. Şehrin kaderini değiştirecek çokça kebir tıpkı yatırımını birlikte taşıyor. İçme suyu ve isale hattı Muş2un haddinden fazla tafsilatlı zamandır gündeminde meselenin bundan sonra çözüme kavuşmuş olmasının çalışmaların acilen devam ettiğini duymuş olmaktan nazik tıpkı mutluluk duyuyoruz. 2014 yılında 43 bin metrekare olan yeşil alan Muş’ta geldiğimiz noktada 600 bin metrekare yükselmiş. Bu Muş’umuzdan yeknesak, bunu bütün Türkiye ile çarpalım. Bugün 81 ilimizde 81 milyon metrekare budun bahçesi hedefimiz var. Bugün ulaşılan cirim 72 milyon metrekaresi tamamlandı. 2023 yılının sonuna kadar tamamlayacağız” dedi.

Toplumun ihtiyaçlarını gözeten bire bir bakım anlayışıyla yola devam ettiklerini anlatım eden Karaaslan, konuşmasının sonunda şunlara vurgulayarak, “Bakıyoruz ki ev fiyatlarında artış var, vatandaşlarımız ulaşmak noktasında rehavet çekiyor. O zaman devletimiz Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde bir lahzada devreye girerek Cumhuriyet Altını tarihinin en şişman hane hamlesi başlatıldı. Buradaki yapılan çalışmalarla birlikte referans sayısı 8 milyonu aştı. Şehirlerde kuralar çekiliyor. 8 milyon müracaat girmek milletin sonsuz güveni demektir. Bu başvurularda 2 milyon 30 bini gençlerden oluşuyor. Sarsıntı riskimiz var. Yer Sarsıntısı ile çok balaban çalışmalar hayata geçirdik. Sosyal ev ihtiyacı var biliyoruz bununla ilgilendiren haddinden fazla majör çalışmalar hayata geçirildi. Türkiye’de 1 milyon 170 bin toplumsal göz yaptık. Esasen tıpkı zamanda 13 milyon vatandaşımızı ilişik içtimai konutlarla birlikte Türkiye’birlikte 3 milyon 200 bin konutun bu anlamda dönüşümünü tamamladık. 45 ilimizde 80 kent meydanını canlandırma ettik. Ak Tümen’nin huy, çevre, hars ve şehir ile ilişkin yeryüzü büyük ideali koruyarak yaşatmaktır. Birileri geriden gelemeye devam etsin. Birileri Türkiye’yi konularla meşgul etmeye devam etsin, katiyen bunda muvaffakiyetli olamayacaklar. Zira Türkiye’nin gündemi ufku açıktır. SELIM Tümen kadroları olarak siyaseti Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Nedeniyle bize her antlaşma geleceği temas etmek bugünün sorunlarına çözüm fora etmek yeni hedeflerle güne elde etmek bunun üzere yer aşkın gayreti göstermek düşer. Bugün burada seçime müteveccih çalışmalarımızı konuşacağız. İllerimizde hayata geçireceğimiz yeni projelerimizi konuşacağız. Ama şurası biliyoruz kim bizim özellikle hem kadınlarla hem birlikte gençlerle haddinden fazla mümasil birlik halinde götürdüğümüz işlerimiz var. Gençler tıpkısı harfe sığdırabilecek tıpkısı kayırıcı topluluğu değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız 34’üncü deneyimsizlik buluşmasını yaptı. Nedeniyle gençlere verdiğimiz değer, onlarla gelişigüzel başaralım demektir. Başta mekân olmak amacıyla bilcümle domuzuna projelerin içine karışma ederek gelişigüzel öğün üşüşmek demektir” dedi.

Share: