Manş’ı sabık sunu tendürüst sportmen Aysu Türkoğlu, coşkuluyla karşılandı

İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi’ni yüzerek geçip bu başarıya vasıl en güre Türk olan 21 yaşındaki küşade akarsu yüzücüsü Aysu Türkoğlu, Türkiye’ye dönüşte havalimanında davul-zurnalı tebrik ve çiçeklerle karşılandı. Aysu, duygusal anların yaşandığı karşılamada gözyaşlarına hakim olamadı.

3 yıl önceki 22 yaşındayken Manş’ı geçmeyi başaran antrenörü Bengisu Cebbar ve babası Mustafa Türkoğlu’nun tekneyle eşliğinde akım ve dalgalar nedeniyle 60 kilometreye ulaşan mesafeyi 16 saat 28 dakikada geçerek İngiltere’nin Dover kentinden Fransa’nın Cap Gris- Nez kıyısına vasıl Ege Üniversitesi öğrencisi Aysu Türkoğlu, yurda döndü. Kendisini yalnız bırakmayan babasıyla birlikte İngiltere’den Milas- Bodrum Havalimanı’na gelen Aysu’yu Bodrum Şehremaneti Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Bodrumspor yüzme takımı sporcuları, ailesi ve çok sayıda yurttaş karşıladı. Bateri-zurna eşliğinde karşılanan Aysu’ya çiçek arz edildi. Fert anların yaşandığı karşılamada Aysu gözyaşlarına bilgili olamadı. Artağan bereketli fotoğraf çektiren yakınları, hava meydanı önünde davul zurna eşliğinde oynayarak anın tadını çıkardı.

“BIR TANE KORKUM KAPTANIN BENİ DIŞARI ATMASIYDI”

Böyle aynı tebrik beklemediğini belirten Aysu Türkoğlu, “Tün yarısına kadar herkes beni beklemiş. Tek bu kadar beklemiyordum, çok sağolun çokça teşekkür ederim. Orada beni tek serbest bırakmadınız. Nerede dalavere ve dokunaklı albeni var gerçekten beni buldu. Bodrum’birlikte bile bilcümle bu havada egzersiz yaptığım üzere menus olduğum tıpkı şeydi, çok yüklülük olmadı. Sağlığımla ait tek ağırlık bulunmayan. Elden fiziki olarak sol kolum, mafsal yerlerim ağrıyor. Onları üstelik inşallah güzelce tıpkı fizik tedaviden geçireceğim. Tasarruf Etmek aklımdan on paralık geçmedi. Tek korkum kaptanın beni dışarı çıkarmasıydı. Sonuca odaklanarak yüzdüm. Tek şeyim lütfen şu karaca parçasına çıkayım ve bitsin. Karaya çıktığımda sevinçten ağladım. Değme yerim ağrıyordu amma çokça mutluydum. Çok orta malı olacak ama yüzmeye başlayanlara asla pes etmemelerini söyleyeceğim “dedi.Share: