Manisa’da 22 yıl ilk işlenen cinayetin giz perdesi çözüldü

Manisa’da 22 sene önce işlenen cinayetin sır perdesi çözüldü

Gerçek kimliklerini gizleyen 4 sakil 22 yıl sonra yakalandı

MANİSA – Manisa’nın Akhisar ilçesinde 26 Teşrinievvel 2001 tarihinde bağır bölgesine 3 el kırıcı edilerek öldürülmüş Fettah Arslan’ın cinayetindeki sır perdesi çözüldü. Uyanık ekipleri tarafından yapılan çalışmada 22 yıl önce işlenen cinayetin zanlısı adına gözaltına alınan 4 kaka sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Manisa’nın Akhisar ilçesi Sazoba Mahallesinde 26 Teşrinievvel 2001 tarihinde Fettah Arslan’ın ateşin cebe ile ahşa bölgesine 3 ahali dokunaklı edilmek aracılığıyla öldürülmesi ve olayın şüphelilerin 22 yıldır firari durumda olması ile ait adına Bitirmiş marifetiyle yapılan araştırmalarda olayın şüphelisi olan İ.İ., M.İ., M.İ. ve F.İ. isimli şahısların olay tarihinden itibaren seçkin hareketliliğinin olmaması konusunda yapılan çalışmada Fettah Arslan’ın öldürülmeden önceki imam nikahlı dünyaevi yaptığı ve cinayetin peşi sıra tıpkı çocukları olduğu, aile fertlerinin ise adam değiştirerek İzmir’in Abat ilçesinde tevakkuf ettiklerini belirleme etti.

Yürütülen çalışmada, ibret şahısların kısaca 22 yıldır firari oldukları ve gerçeklik kimliklerini gizledikleri bilgisine vasıl Manisa İl Uyanık Komutanlığı JASAT birimleri firari şahısların yakalanması için İzmir’in Rahat ilçesine gitti. Bayındır ilçesinde yapılan düz çalışmasında şüphelilerin inşaatlarda çalıştıkları ve aileleri ile aynı ikamette yaşadıkları tayin edildi. Şüphelilerin komşularından oturdukları ikamette yaşayanların kim olduğu sorulduğunda şüphelilerin kendilerini değişik esame ile tanıttıklarını öğrenen cingöz ekipleri, günlerce süren izleme sonrası şüphelilerin adreslerini belirlemeyi başardı düzenlenen eş anlı operasyonlarla şüphelileri ele geçirdi. Gözaltına alınan 4 karanlık erkek erkek Akhisar Ağır Ukubet Mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: