Mânialı aracını uray tamirat etti

Batman Valisi ve Uray Komutan Vekili Ekrem Canalp’in yaptığı köy gezilerinde gelen talepler Batman Belediyesi yoluyla gerçekleştiriliyor.

Gerçekleştirdiği köy gezilerinde Batman’ın Kozluk İlçesi Geçitaltı Köyü’ne giden Vali Canalp, Korunan Akarsu ismindeki mânialı vatandaşın talebine umursamayan kalmadı. Engelli vatandaş Su, mânialı aracının motor aksamında meydana mevrut arızanın giderilmesi için Vali ve Belediye Başbuğ Vekili Ekrem Canalp’tan müzaheret talebinde bulundu.

Vatandaşın motor aksamının düzenlenmesi ve kullanılabilir bire bir duruma getirilmesi için Batman Belediyesi Araba İkmal Hizmet ve Tamir Müdürlüğü personeli harekete geçti. Yapılan ön incelemede özürlü aracında; hayatiyet aksamı, lastik ve kaportanın birlikte koltukta sorunların olduğunu tespit eden şehremaneti personeli, adeta hurdaya dönen sakat aracında büyük mübayenet gerçekleştirdi. Güdük bir müddet içerisinde yapılan tamir işleminin arkası sıra adeta liyakatsiz ağıl getirilen mânialı uzlaştırıcı sahibi Mahfuz Su, “Valimiz köyümüzü musahabe ettiği esnada özürlü aracımın motosiklet aksamında dava olduğunu söyledi. Ben motor kısmının düzeltilmesini beklerken aracım tamamıyla düzeltilmiş halde bulunca gözlerime inanamadım. Cenabıhak ilkin valimiz oluşmak amacıyla onarım işinde emeği geçenlerden razı olsun” şeklinde konuştu. – BATMAN

Share: