Malatya’da meslek lisesi personeli gezici mutfakta depremzedelere aşındırmak yapıyor

Sivas’taki Soylu Fazıl Kısakürek Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi personeli, Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Malatya’da kurulan seyyah mutfakta depremzedeler amacıyla günde 20 bin kişilik ısıdam aşındırmak çıkarıyor.

Sivas İl Milli Yetişek Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli depremlerin ardından müstacel ihtiyaçların karşılanması amacıyla kentteki iz liselerini harekete geçirdi.

Bu çerçevede, depremin ikinci haset Malatya’ya gönderilen Soylu Fazıl Kısakürek Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ile yönetimsel ve hizmetli personeli, Yeşilyurt Stadyumu’nda kendilerine tahsis edilen alanda gezici mutfak kurdu.

Okulun müdürü Tuncay Baral, AA muhabirine, depremin ikinci gününden itibaren seyyar mutfakta günlük 3-4 garip ısıdam yemek çıkardıklarını belirterek, “Burada seçme periyot yaptığımız 20 bin şahsiyet yemeği, deri kentlerde ve konteynerlerde kalan depremzedelere ulaştırıyoruz. Bunun dışında Sivas’taki okulumuzun imalathanesinde hoca ve öğrencilerimizin depremzedeler üzere yaptığı gato ve kekleri dahi buradaki depremzedelere ulaştırıyoruz.” bilgisini verdi.

Share: