Maksat Mumcu parkı çocuklar üzere daha eğlenceli hala ati

Bilecik Komutan V. Ferişte Cıda Subaşı, Bahçelievler Mahallesi’ndeki Erek Mumcu Parkı’nda yapılacak restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden vukuf aldı.

Beraberinde Başkan Yardımcısı Hüseyin Nasip ve birim müdürlerinin olduğu incelemelerde iş karşı açıklamalarda mevcut Komutan V. Subaşı, mahalle sakinleri başta atılmak üzere kamu Bilecik’e seslenme edebilecek pir aynı park çalışması gerçekleştireceklerini söyledi.

“Çalışmalarda tek ağaç beis görmeyecek”

Çalışmaların detayları üzerine bilgi veren Başkan V. Subaşı, çalışmada hiçbir ağacın beis görmeyeceğini ve vatandaşların bu konuda abat olmasını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Bahçelievler mahallemizdeki Misyon Mumcu Parkı’nın imal ihalesini gerçekleştirmiştik. Çok mail zamanda yapım süresi bitecek ve sonbaharın güzel mevsim geçişinde parkımızı vatandaşlarımızın esasen kullanımına açacağız. Vatandaşlarımıza buradan alelhusus şunun bilgisini çevirmek istiyorum. Çalışmada kesinlikle hiçbir ağacımız bu parkta engel görmeyecek. Hassaten yapılan yıpranmamış yollarımızın güzergahını ağaçların kökleri belirleyecek. Bilcümle vatandaşlarımızın içinin abat olmasını istiyoruz.”

“Park çalışmasının tanıtım programına kül hemşerilerimizi çağırma ediyoruz”

Başkan V. Subaşı yapılacak mücahede için ustalık ve ayrıntı bilgilerin verileceği tanıtım programının olacağını belirterek, “Önümüzdeki hafta zarfında Şeyh Edebali Ekin ve Kurultay Merkezinde, parkımızın lansman programını yapacağız. Özellikle mahalle sakinlerimiz koyulmak için kül sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlarımızı bu programa çağırma ediyoruz” dedi. – BİLECİK

Share: