Kuzusu “Boncuk”u evinde besliyor

Ordu’birlikte ateş parçası Gülcihan Altunordu, 1,5 maaş kuzuya evinde adeta süt kuzusu üzere bakıyor.

Altınordu ilçesinin Selimiye Mahallesi’nde pazarda tezgahtarlık eden Gül Altunordu, bire bir süre evvel köydeki akrabalarının baktığı kuzulardan birini, annesiyle birlikte yaşadığı eve getirdi.

Anne Gülcihan Altunordu, gelişmemiş sürede ailenin maskotu haline mevrut “Boncuk” adını verdiği kuzuya özenle bakıyor.

Üç yavru annesi Altunordu, biberonla benzin vererek beslediği, altını süt kuzusu beziyle bağlayarak baktığı kuzunun veteriner kontrollerini bile boşlama etmiyor.

“Boncuk yardımıyla bundan sonra evde canım sıkılmıyor”

Gülcihan Altunordu, AA muhabirine, kızı çalıştığı için gündüzleri evde serbest kaldığını söyledi.

Kızının, evde yalnız kalmaması için kuzuyu eve getirdiğini anlatan Altunordu, “Bir süredir kuzu bizimle gelişigüzel yaşıyor. Gündüzleri kuzunun bakımlarını ego yapıyorum. Boncuk sebebiyle bundan sonra evde canım sıkılmıyor.” dedi.

Altunordu, Boncuk’u bala üzere sevdiğini, yakından ilgilendiğini dile getirerek, “Kuzumla çokça iyice sıra geçiriyorum. Benim 3 çocuğum var, şimdi Boncuk ile 4 oldu. Onu çocuklarımdan fark etmiyorum. O bizim adeta çocuğumuz oldu. Boncuk’u çokça seviyoruz.” diye konuştu.

Altunordu, kuzuya haddinden fazla alıştığını, yanından tek terk etmek istemediğini vurgulayarak, “Gâh komşularımız espri da olsa, ‘Kuzuyu kesip yiyelim’ diyor. Bu sözlere haddinden fazla kızıyorum ve üzülüyorum. Tığ ona asla kıyamayız.” ifadesini kullandı.

Çevresinden olumlu tepkiler aldığını, çocuklarının ve komşularının sık sık eve gelip kuzuyu sevdiklerini anlatan Altunordu, Boncuk’un birlikte kendilerine haddinden fazla alıştığını, aynı yere gittiklerinde peşlerinden geldiğini kaydetti.

“Kuzu imdi evimizin tıpkı parçası oldu”

Gül Altunordu ise annesinin Boncuk’u çokça sevdiğini, evladı kadar ilgilendiğini söyledi.

Kuzuyla gelişigüzel uyuduğunu tamlayan Altunordu, “Kuzu imdi evimizin bir parçası oldu. Evde onunla haddinden fazla iyice anılar biriktiriyoruz. Kâh günler alışverişe gelişigüzel gidiyoruz. Bizi görenler çokça şaşırıyor.” dedi.

Gül Altunordu, büyüyünce dahi Boncuk’a bakmaya bitmeme edeceklerini sözlerine ekledi.

Share: