KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 DURDURMA

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün güya bakir devlet imamı olan Mustafa K.?nın da aralarında bulunduğu 13 kaknem tutuklandı.

Emniyet Umumi Müdürlüğü’nce FETÖ’nün finansal yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın beraberinde İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında yer aldığı tayin edilen 65 keleş gözaltına makbuz. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği keyif kontrollerinin arkası sıra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7’si müddeiumumilik ifadesinin ardından 45’i ise irsal edildiği Hazar Ceza Hakimliği’nce adli taharri ve elverişsiz dışına çıkış yasağı konuşarak başıboş bırakıldı. Kütahya’üstelik örgütün sözde eskimemiş il imamı olduğu tamlanan Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Rağbet D., Zülfiye K., İlker Y., Kasım Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Baht P., Büyük Bilgelik B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 liralık, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek altın, 2 nüsha kelepçe, 1 kızıl bileklik ve çokça sayıda el telefonu ile elektronik beyin ele geçirilmişti. Soruşturma sürüyor.

Share: