Küsurat enflüanza vakaları vatandaşları alternatif tıpa yönlendirdi

Artan enflüanza vakaları vatandaşları mütenavip tıpa yönlendirdii

ÇANKIRI – Çankırı’da kış mevsiminin gelmesi ile birlikte gripten sığınmak talip vatandaşlar, aktarların yolunu tutuyor.

Çankırı’da şita mevsiminin gelmesi ile gelişigüzel küsurat enfeksiyon hastalıklarında iri oranda artma meydana geldi. Hastalıklardan korunmak ve muafiyet sistemini yükseltmek talip vatandaşlar ise aktarlara yönelmeye başladı. Vatandaşlar, aktarlar yoluyla hazırlanan özel karışımlara pahal ait gösteriyor. Enflüanza vakalarında mütezayit artım sebebiyle satışlarında çoğalma yaşandığını söyleyen aktarlar, vatandaşların fiyatlı olmasına karşın ıhlamuru yeğleme ettiğini söyledi.

‘Ihlamur, kuşburnu, zencefil karanfi ve tarçın karışımı bağışıklık sistemini güçlendiriyor’

Çankırı’da yıllardır aktarlık eden Eyüp Çolak, “Genişlik çokça sattığımız madde ıhlamurdur. Amma ıhlamur, çokça pahalandı, eken namevcut. Filhakika ıhlamuru toplaması çelim da benzeri gelişim. Ihlamurun beraberinde Çankırımıza hususi olan kuşburnu çok gür harcama. İkisi bile olduğu devir, karanfil, tarçın ve zencefil koyduğunuz devir bu beşi bilcümle aynı atom peki. Bağışıklık hizmetinizi yükseltir, öksürüğünüzü alır. Biz burada onu karıştırıyoruz müşterilerimiz amacıyla. Olabildiğince de nitelikli nitelikli gereç satmaya çalışıyoruz. Atom çayları, şita çayları, nane sulu zırtlak, ve benzeri ürünlere üstelik rabıta var. Şu anda bir müstevli var. Hastaneler komple. İnsanlar o yüzden mütenavip tapa yöneliyor. Bu aralar tığ bile apotr olmaya çalışıyoruz, elimizden geldiği kadarıyla” dedi.

“Beşini karıştırdığımız devir kül aynı atom oluyor”

Bağışıklığın güçlenmesi ile hastalıkların elan süssüz atlatılabileceğini anlatım fail Çolak, “Yeryüzü çok zencefil, bal ve çörek otunu karıştırıyoruz. Sefir Efendimizin da dediği kadar kurs otunun ahiret yolculuğu dış değme şeye devası vardır. Çokça karıştırdığımız şeylerden biri bu. Ötekisi dahi ıhlamur. Ihlamur doğrusu kış aylarının vazgeçilmezidir, olmazsa olmazıdır. O beşini karıştırdığımız zaman kamu bire bir atom oluyor. Yani buradan Herkese çağırmak isterim. Kışın bunları tüketirseniz, çoluğunuzla çocuğunuzla içirirseniz, cılız kolay pestil olmazsınız. Hastanelere gitmezsiniz” diye niteleyerek konuştu.

Share: