Kuşadası’nda Dede Yahşi üzere yarıştılar

Kuşadası, Lehçe Triatlon Ligi Ata Yahşi Sezonu 2. Toprak 2. Girişim müsabakalarına eş sahipliği yaptı. Türkiye Triatlon Federasyonu, Vazıh Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi işbirliği içerisinde Merbutiyet Plajı’nda gerçekleştirilen müsabakalara bütün 135 sporcu katıldı.

Mersin’de geçen Nisan ayında düzenlenen Avrupa Triatlon Kupası yarışmasından dönerken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ağababa Yahşi amacıyla Türkiye Triatlon Federasyonu’nca planlı Lehçe Triatlon Ligi’nin 2. etabı Kuşadası’nda yapıldı. Davutlar Mahallesi’ndeki Bağlılaşım Plajı’nda gerçekleştirilen müsabakalara M1, M2, M3, baht ve güre kategorilerinde tevessül etmek amacıyla mecmu 135 triatlet katıldı. Triatletler dereceye girmek üzere yüzüp, pedal bastıktan sonra koştu.

İzmir Triatlon İl Temsilcisi ve Ağababa Yahşi’nin babası Adnan Yahşi; “Bu müsabakaları temin amacımız ağız ağıza triatlon sporuna bire bir ast yapı sağlamak ve paydaşlık sayısını arttırmak. Müsabakalarımız neşe havasında geçiyor. Kuşadası Belediyesi ve Işıklı Büyükşehir Belediyesi’ne bize aile sahipliği yaptıkları amacıyla teşekkürname ediyoruz” dedi. – AYDIN

Share: