Kulu’dan depremzedelere müzaheret

Konya’nın Kulu ilçesi Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen hareket sonrası yaraları soldurmak için adeta seferber olurken, sarsıntı bölgelerine oba ve ısıtıcı yardımında bulunuldu.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 11 ili etkileyen meydana gelen sarsıntı çok sayıda birey kaybına illet oldu. Tek canevi olan Kulu ilçesinde vatandaşlar planlı yardım kampanyasında hareket bölgesine devam etmek için değme cins insancasına yardımları tıpkısı araya getirdi. Kulu Belediye Başkanı Meram Ünver, Kulu Belediye Sedir Üyeleri, Kulu belediye personeli, iyilikçi hareket adamları, gurbetçiler ve Kulu Yetişek Firez ve Teavün Derneği aracılığıyla bölgeye 70 çadır ve 592 nüsha ısıtıcı gönderildi.

Kulu Şehremini Garaz Ünver, “Vatandaşlarımızın destekleriyle yaptırdığımız 70 nüsha çadırları ve Danimarka birlikte bulunan Yunus Emre Camii cemaati eliyle alınarak depremzedelere gönderdikleri 592 ısıtıcı, Adıyaman’a geri bırakmak için tıra yükleyerek yola çıkardık. Bindi veren bilcümle hemşerilerime teşekkürname ediyorum. Allah hayırlarınızı akseptans etsin” dedi. – KONYA

Share: