Kriz altında kızını kaybeden esas, evladının serencam sözlerini paylaştı: Sen fevt ben öleyim

Gestalt üssü Kahramanmaraş olan iki depremin arkası sıra Hatay’ın Kırkhan ilçesinde 3 kıvrım binanın 2. katındaki evlerinde diri Zaide Sarcan (47), depreme kızı Fatmanur Sarcan (30) ile yakalandı. Ateş sallantıya uyanan Zaide Sarcan, kızı ile bu arada enkazın altında kaldı.

12 SAAT SONRADAN ENKAZDAN ÇIKARILDI

Sarcan, kalça kemiği kırık halde kısaca 12 saat bilahare gerileme altından çıkartılırken, kızı Fatmanur Sarcan ise çökme altında hayatını kaybetti. Gaziantep Şevket Hastanesi’ne kaldırılan Zaide Sarcan, buradaki tedavisinin ardından babasının arkadaşı vasıtasıyla Konya’ya getirildi. Babasının refakat ettiği Zaide Sarcan, Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde otama altına alındı.

“TEMEL SEN YITME BEN ÖLEYİM”

Hareket sonrası gerileme altında kalarak kızını kaybeden asil Zaide Sarcan, yaşadıkları korku mahmul anları gözyaşları süresince anlattı. Sarcan, “Saat 03.00 civarında lavaboya kalkmıştım bilahare yeniden köylü gelip yattım. Hafif bire bir savsaklama hissettim sonra kızım bana ‘hadi esas gel aşağıya inelim’ dedi. Bu tam aşağıya inmeye kalmadan sözde hakeza duvarlar uzun hayvan kıvrılır kabilinden kıvrıldı ve yapı üstümüze kapandı. Enkaz altındayken kızım bilcümle elimi tutmuştu, onunla konuştuk. Elan sonradan bana dedi kim, ‘ana sen yitme ben öleyim’ dedi.

“BENİ KURTARMAYA GELDİKLERİNDE KIZIMIN SESİ GELİYORDU”

Hala beni kurtarmaya geldiklerinde dahi kızımın sesi geliyordu. Sonralari bana kızımın öldüğünü söylediler, keşki ölmeseydi. Haddinden Fazla kötüyüm, benim tek meleğim vardı. Ben pekâlâ dayanırım bilemiyorum demin. Hayatı, gülmeyi çok severdi. Hayata çok güzel bakardı amma kızım bana ‘ego senin acına dayanamam hiç’ derdi. Tanrı onun dileğini kabul etti. Onun üzere bıraktı beni dünyada, kendisini aldı. Henüz sonradan Gaziantep’te bire bir hastaneye gittik orada kaldım. Babamın er arkadaşı bizi öz arabasıyla alıp buraya getirdi. Cenabıhak razı olsun onlardan” diye konuştu.

Share: