Kozluk’ta öğrenciler köylerde âdem hayatına dokunuyor

Milli Terbiye Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Umumi Müdürlüğünün, Iz liselerinde tahsil gören öğrencilerin etki duygusu, yardımlaşma, ahlaki ve insani duygularını eklemek için 2017 yılından itibaren uygulamaya koyduğu “Patika Lisesi Öğrenciler Ailelerimizle Buluşuyor” projesi koca hayatına dokunmaya bitmeme ediyor.

Kozluk Mesleksel ve Beceri Lisesi “hayata dokunuyor” sloganı ile başlatılan proje çerçevesinde tarım teknolojileri, güzellik hizmetleri, maden teknolojiler ve möble bölümündeki gönüllü öğrenci ve öğretmenler ile kaza geneli ve köylerdeki yoksul yahut kadın durumdaki ailelere evlerinde bakım ve onarım yapıyor, hayatlarını kolaylaştıracak bilgilendirmeler, onları bahtiyar edecek maddesel ve manevi dokunuşlar yapıyorlar. Haziran kocaoğlan itibari ile mesleksel ve teknik lisesi 75 ocak, 138 bireyin hayatına dokumalı oldu. Proje dahilinde Kozluk ilçesi Fevk Alıçlı Ortaokulu ve İlkokulunu ülfet fail Güzellik Bölümü öğrencileri 4 kız, 12 da ayvaz öğrencinin saç bakımları ve şahsi bakımlarının yapılması üstüne bilgilendirme yaptı.

Metal Teknolojileri Öğrencileri ve seksiyon şefi eliyle Kavakdibi köyünde maddi durumu bereketli olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarını onardı,pencere ve korkuluklarını boyadı. Mobilya Bölümü mektepli ve öğretmenleri aracılığıyla evinde iş masası olmayan çalışma masası yapıldı ve evde aynı onarımlar yapıldı. Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi merdiven bahçesinde yetiştirilen sebze ve fideler ise ekincilik bölümü mektepli ve öğretmenleri yoluyla bu proje ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış oldu. Meslek yetkilileri proje amacıyla şunları söyledi, “Kozluk Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi olarak Kozluk ilçemizde herif hayatına dokunmaya devam edeceğini belirterek. Emeği sabık eksiksiz mektepli, öğretmenlerimize ve bizden yardımını esirgemeyen bilcümle gurur ve kuruluşlara haddinden fazla teşekkürname ederiz” dedi. – BATMAN

Share: