Köpeklerin saldırdığı 3 yaşındaki çocuğun yüzü parçalandı

Köpeklerin saldırdığı 3 yaşındaki çocuğun yüzü parçalandı

Köpeklerin saldırısına uğrayan 3 yaşındaki yavru beş altı kalsın gözünden oluyordu

KASTAMONU – Tatil amacıyla Tekirdağ’dan Kastamonu’ya gelen 3 yaşındaki çocuğa, parkta oynadığı sırada köpekler saldırdı. Çocuğu köpeklerin saldırısından yakınlarda vatandaşlar kurtarırken, yüzünde ise ısırık izleri kaldı.

Kurban Bayramı’nda Tekirdağ’dan memleketi Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine tatil üzere gelen Alabaş ailesinin 3 yaşındaki çocukları Miraç Alabaş, Taşköprü Cumhuriyet Meydanındaki parkta arkadaşlarıyla gelişigüzel oyun oynadığı tam çevredeki köpeklerin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısında yüzünde ısırık izleri oluşan 3 yaşındaki Miraç Alabaş’ı çevrede mevcut vatandaşlar kurtardı. Yüzünde ve gözünde dokunaklı acı izleri oluşan Miraç, ailesi vasıtasıyla Taşköprü Ihtişam Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Miraç, daha sonra Kastamonu Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne atıf edildi. Ameliyata alınan ve yüzü ile gözüne pansuman yapılan Miraç, ciddi tedavi sonucu gözünü kaybetmekten kurtarıldı.

Ailesinin balaban ürkü yaşadığı olayda 3 yaşındaki Miraç Alabaş’ın köpeklere karşı fobisinin oluştuğu öğrenilirken, keyif durumunun ise ferah olduğu öğrenildi.

Olay anını anlatan Miraç’ın annesi Sembol Alabaş, “Biz Kurban Bayramının birinci günü tatil amacıyla memleketimiz Taşköprü ilçesine geldik. Dünde Cumhuriyet Meydanında mevcut parkta otururken tıpkısı entelekt dalgınlığımıza geldi. Orada köpekler varmış, biz köpekleri görmedik ve köpek bir anda çocuğumu ısırdı. Tığ koştur koştur hemencecik taksiyle hastaneye gittik. Orada müdahale edildi. Arkası Sıra bizi Kastamonu’ya atıf ettiler, orada da çocuğum otama edildi. Çocuğum gözünü birkaç kalsın kaybediyordu. Bunun hesabını o zaman ki verecekti. Çocuğum hiç kesintisiz muttasıl ağlıyor. Ben çok şikayetçiyim Taşköprü’nün bu köpeklerinden. Lütfen aynı dakika ilk müdahale edilsin. Vakit Kaybetmeden benim çocuğum değil, başkasının çocuğuna dahi olabilirdi. Engelleme edilmesini istiyorum” dedi.

Yaşanan bedbaht olayın arkası sıra Taşköprülü vatandaşlar, Taşköprü Belediyesi eliyle ruh gösteren geçici efsanevi barınağının 7 ay geçmiş kapatılarak köpeklerin sokaklara salıverilmesinin yaşanan bu ve bunun üzere hadiselere sebep olduğunu belirterek, uray yetkililerinden ivedilikle bu sorunun çözüme kavuşturulmasını beklediklerini kaydettiler. Vatandaşlar, barınağın kapanmasının ardından güzeşte 7 aylık süreçte elan aheste aynı hal adımı atılmamasına bile antrparantez tepki gösterdiler.Share: