Konya’da uyuşturucu satıcılarına cerrahi müdahale: 5 murakabe

Konya’nın Akşehir ilçesinde 3 ayrı ihbarı değerlendiren uyuşturucu ekipleri, metal sevkiyatı ve sokak satıcılığı yapan 5 kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye bakarak, Akşehir İlçe Güven Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş ekipleri, gençleri zehirlemek üzere maden sevkiyatı ve sokak satıcılığı fail şahıslarla ait yapılan ihbarları titizlikle değerlendiriyor. Narkotik ekipleri, tıpkısı gelgeç otobüsünde yardımcı yerine çalışan M.K.’nin eroin bap kullandığı ve üstünde metal olduğu yönünde yapılan ihbar konusunda otobüsü takibe aldı. D-300 aplikasyon noktasında durdurulan otobüsün muavini M.K.’nin üstünde yapılan aramada tıpkısı hacim beyaz ele geçirildi. Narkotik ekipleri, otobüs ile Afyonkarahisar’dan Konya’ya gezi fail M.D. isimli kadın ile A.K. isimli adamın üzerinde bile mızrap husus olduğunun ihbar edilmesi konusunda otobüsü D-300 uygulama noktasında durdurdu. Otobüste gezi eden M.D. ile A.K.’nin arka aramasında 1 gram metamfetamin, 49 nüsha eroin hap ile uyuşturucu özellik kullanma aparatı ele geçirildi. Narkotik ekipleri serencam kendisine, Antalya’dan Akşehir’e gezi eden aynı otobüste bulunan İ.K. ve H.A. isimli şahısların üzerinde mızrap husus olduğu ihbarı üstüne takibe aldığı otobüsü de Antalya yolu Engili Mahallesi kere kavşağında durdurdu. Otobüste mevcut İ.K. ve H.A.’nın ense aramasında 2 gram kağıda emdirilmiş sentetik (LSD) metal ele geçirildi.

Her 3 ihbarda gözaltına alınan M.K., M.D., A.K., İ.K. ve H.A. hakkında “Eroin Özellik Bulundurmak ve Kabul Etmek” suçundan işlem yapıldı. – KONYA

Share: