Konya’da Miraç Kandili’nde vatandaşlar camilere akın etti

Konya’dahi vatandaşlar Miraç Kandili dolayısıyla camileri doldurarak, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için yakarış etti.

Miraç Kandili Konya’daki bütün camilerde vergi edildi. Miraç Kandili’ni Mevlana Meydanı’ndaki Selimiye Camii’nde fiil almak talip bir nice vatandaş yatsı namazı vakti öncesi camiyi doldurmaya başladı. Mübarek gecede yatsı namazı kılındı ve hareket felaketinden etkilenenler için Kur’an-ı Cömert okunarak dualar edildi.

İbadetini hesabına tefhim etmek için camiye gelenlerden Cumali Kurt, “Elhamdülillah Rabbim bu sene tekrardan bize Miraç Kandili baht etti, popülasyon verdi ulaştık. Lakin depremzede kardeşlerimiz keşke bu acıyı yaşamasaydı mum havası daha da pir olurdu. Buna de hamd ediyoruz, şükrediyoruz. Ölenlerimize yağmur, yaralılarımıza şifalar diliyoruz. Rabbim devletimize da ağır bukağılık versin. Miraç Kandilimiz verimli olsun, inşallah nicelerine” dedi.

Böyle mübarek ayrımsız gecede sarsıntı zımnında dokunaklı olduklarını rapor fail Büyüklük Denizköpüğü da, “Rabbimize hem onların affedilmesi hem birlikte kendimizin bu bol gecede Miraç ruhuyla, düşüncesiyle Müslümanların henüz hareketli, etken ve kazananlardan olmasını istek ediyoruz” diye niteleyerek konuştu. – KONYA

Share: