Konya’da kar yağışı zımnında okullar yarın tatil edildi

Konya’da bitmeme fail kar yağışı, lüks don ve buzlanma dolayısıyla il genelinde eğitime yarın aleniyet verildi.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava şartlarının oluşturduğu risklere karşı engelleyici hazırlık olarak memleket genelinde erte okulların bir çevrim süreyle tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, “İl Hijyen Müesses kararı ile 6 Şubat Pazartesi haset model Murat, Karatay ve Selçuki ilçelerinde eğitim-öğretime 1 (bire bir) çağ süre ile duruluk verilmesine, aylı ve engelli amme görevlilerinin ayrımsız çevrim idari mezun olmalarına değişmeyen verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Konya’nın 28 ilçesinde üstelik eğitime ara verildi

Konya’da enerjik olan kar yağışı ve hırçın gelgel koşulları zımnında 27 ilçedeki okullarda eğitime bir dönem küşayiş verilirken tıpkı ilçede iki gün dinlence edildi.

Yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma zımnında; Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Boğaz, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Yarayan, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Kulu, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük ve Sıcak ilçelerinde okulların ayrımsız dönem (6 Küçük Ay Pazartesi), Derebucak ilçesinde ise iki devir dinlence edildiği duyuruldu.

Öte yandan amme kurumlarında müteharrik engelli ve yüklü personelin üstelik yönetsel izinli sayılmasına değişmeyen verildiği belirtildi.

Share: