Konyaaltı Belediyesi, Sokak Hayvanlarını Sahiplendirmeye Devam Ediyor

Konyaaltı Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Esenlik ve Rehabilitasyon Merkezi, çıkmaz hayvanlarına yuva bulmaya devam ediyor. Birer pisik sahiplenen Kaplan ve Bahadır aileleri, bundan hava hem kendilerinin hem bile çocuklarının mutlu olduğunu belirtti.

Konyaaltı Belediyesi, esenlik ve rehabilitasyon merkezinde sokak hayvanlarının afiyet ve takim işlemlerini ahenktar kendisine sürdürürken, tıpkısı yandan de çıkmaz hayvanlarına tıpkı yuva buluyor. Kedi yahut kapik sahiplenmek isteyen vatandaşlar, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Keyif ve Iyileştirme Merkezi’ne başvuruyor. Parçalanmamış esenlik kontrolleri ve kısırlaştırma işlemi yapılan hayvanları sahiplenen vatandaşlar, bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Çocuklarının aynı pisik sahiplenmeyi istediğini belirten Mihraciye Kaplan, Konyaaltı Belediyesi ile iletişime geçtiğini söyledi. Şehremaneti yetkilileri ile konuştuktan bilahare Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni müzakere ettiğini belirten Kaplan, “İsmini Vakarlı koyduğumuz pisik sütten yıpranmamış kesilmişti. Onu çokça beğendik ve sahiplendik. Çocuklarımız dahi çokça bahtiyar oldu. Ciddi’nın kül telkih ve sağlık kontrolleri belediye çalışanları aracılığıyla yapıldı” dedi. İrmik isimli kediyi sahiplenen Aysel ve Ahmet Alp Batur çifti ise verdikleri bu hizmetten periferi Konyaaltı Belediyesi ve Konyaaltı Şehremini Kerim Sağ’e teşekkürname etti.

“SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN”

Çıkmaz hayvanlarına yunak ayrımsız yuva bulmak üzere kapılarının hayvanseverlere bariz olduğunu belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Verimli Iyi, “Çıkmaz hayvanlarını özlük halinde iyesiz bırakmıyoruz. Sağlık, beslenme vb. asıl ihtiyaçlarını kısaltmak hesabına sokak hayvanlarını lüzum sağlık merkezimize getirerek gerekse dahi sokakta gelişigüzel ahit gözetliyoruz. Onların aşılarını, takim işlemlerini ve cemi sağlık kontrollerini yaptıktan sonraları sahiplendiriyoruz. Buradan tekmil yurttaşlarımıza sesleniyorum, satın almayın sahiplenin” diye niteleyerek konuştu. Çıkmaz hayvanlarına katıksız ve mıhlı tıpkısı yassı tedarik etmek yerine kanuni düzenlemelerin kayıt olduğunu yineleyen Sağlıklı, belediyelerin sokak hayvanları üstünde kısıtlı bir yetkiye eş olduğunu belirtti.Share: