Komutan Sayan: “Terörün hedefinde olan bire bir başkanınızım”

Balkı Belediye Başkanı Müddeiumumi Sayan, gâh iletişim araçları kuruluşları aracılığıyla garaz gösterildikten bilahare açıklama yaparak söylenenlerin asılsız olduğunu söyledi.

Dert’birlikte, ekibiyle beraber teftiş yaptığı tam saldıraya uğrayan ve ekibindeki kâh kişilerin darp edildiği olayım arkası sıra sosyal medyada amaç adına gösterilen Belediye Reisi Savcı Sayan, kendisiyle ilgili ortaya atılan iddiaları yaptığı açıklamada yalanladı.

Başkan Sayan oyuna gelmeyeceklerini anlatım ederek, “İki gündür gâh medya kuruluşları yoluyla linç ediliyorum. Elimde silahla Ağrı sokaklarında dolaştığım söyleniyor. Kızıl ihvan Dert’nın sokaklarında tek zaman silahla dolaşmam. Cesur ayrımsız kardeşiniz ve terörün hedefinde olan aynı başkanınızım. Azamet benim bütün güvenliğimi sağlıyor. Ağrı’üstelik doğrusu yıldırı yerine ayrımsız şey kalmadı, devletimiz hepsini temizledi. Tığ o aktarılma mutsuz ayrımsız fenomen yaşadık. Ego, şehremaneti başkan yardımcımız ve yanımızdaki grup saldırıya uğradık. Uray komutan yardımcım çarpma edildi, yanımdaki insanlar çarpma edildi. Beni korumakla memur rüfeka beni emin bir alana kullanmak üzere uğraştılar. Bizim zat çekimimizde orada bire bir silah görünmüş, devletin silahı. PKK’nın silahından erinçsiz olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından rahatsız olmuşlar. Bunu çok önemsemiyoruz ancak Türk halkının vicdanını terfih etmek üzere izah yapıyorum, onları muhatap aldığımdan değil. Olayın özü budur. Daha sonraları bunu Kılıçdaroğlu’nun gelişiyle ilişkilendirdiler. Dediler ki Kılıçdaroğlu benzeri dönem sonra Veca’ya gelecek, Savcı Sayan de onu oynatmak için cebe gösterdi. Asla hakeza benzeri öz yok. Kılıçdaroğlu gelmeden geçmiş CHP devlet başkanını aradım, milletvekilini aradım. Genel başbuğ geliyor ayrımsız ihtiyacınız var mı ve onu çaya bile nida ediyorum. Tığ konuksever bire bir milletin evladıyız. Bundan aceleten sonra CHP el deneyimsizlik kolları bir izah yaptı ve eğer Kılıçdaroğlu’na tıpkısı madde olursa sorumlusu Savcı Sayan’dır diye. Ihvan tığ oyuna gelmedik, bütün değme madde bundan ibaret. Vicdanınız bayındır olsun.” dedi. – AĞRIShare: