Komutan Sandıkçı: “Vatandaşlarımızın herhangi bir ihtiyaçlarında yanındayız”

Canik Şehremini İbrahim Sandıkçı, ilçede güçlü kadınlarla benzeri araya geldi. Canikli kadınlara şehremaneti çalışmaları için vukuf veren ve talepleri dinleyen Başbuğ İbrahim Sandıkçı, “Vatandaşlarımızın seçkin ihtiyaçlarında yanındayız” dedi.

Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda Karşıyaka ve Uludağ Mahallelerinde hayat dolu kadınlarla aynı araya gelen Başkan İbrahim Sandıkçı, yaptığı sunumda yetişkin bilgiler verdi. Içtimai belediyecilik çalışmalarının önemine değinen Başbuğ İbrahim Sandıkçı, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetlerimiz bütün ekip arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla bitmeme ediyor. Hayata geçirdiğimiz projelerle sosyal belediyecilik anlamında belediyemiz emsal bire bir konumdadır. Canik Belediyesi adına tekmil ekiplerimizle sahada vatandaşlarımızın değme ihtiyaçlarında yanındayız” diye konuştu.

“Canik Marifet Kampüsü teferruat yuvası olacak”

Çocukların ve gençlerin eğitimine balaban ehemmiyet verdiklerini anlatım fail Başkan İbrahim Sandıkçı, “İlçemizde eğitimle ilişik birçok proje ve faaliyeti hayata geçirdik. İlçemize kazandırdığımız Olgun Lisesi ve proje okullarımızla gelişigüzel eğitimde ayraç haline geldik. Imtihan ücretleri ve ağırşak desteği dahil oluşmak amacıyla ilçemizde eğitim bilimi hayatlarına bitmeme eden gençlerimize verdiğimiz destekleri sürdüreceğiz. Canik Veri Kampüsümüzün imal çalışmaları ivinti kesmeden devam ediyor. İlçemize kazandırdığımız bilgi kampüsümüz gençlerimizin yetişek alacağı, keşifler yapacağı ve bilimsel çalışmalarını sürdüreceği ayrımsız ilim yuvası olacak. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin aldıkları eğitimlerle ufkunu açacağı ve bilimsel çalışmalara imza atacağı Canik Bili Kampüsü TEKNOFEST Karadeniz’de hizmete girmiş olacak” şeklinde konuştu.

Canikli Yumruk Oyuncusu Türkiye Şampiyonu

Canik Belediyespor Kulübü milli sporcusu Nisanur Kökduman, 24 Orak Ayı ile 3 Ağustos tarihleri ortada Kırıkkale’de planlı Talih Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda 48 kiloda böke oldu. Çıktığı ilkokul karşılaşmada ringdeki rakiplerini mağlup etmeyi başaran Canikli milli sportmen, Samsun’a şampiyonada geçmiş madalyayı kazandıran sporcu oldu.

Şampiyonluk kürsüsüne çıkarak değerli madalyanın sahibi olan Canikli yumruk oyuncusu Nisanur Kökduman, bu başarısıyla ailesine, hocalarına ve arkadaşlarına büyük sevinç yaşattı. Şampiyon sporcuyu başarılarından yağlık kutlayan Canik Şehremini İbrahim Sandıkçı, “Şampiyon sporcumuz göstermiş olduğu bu sükse ile ilçemizin ve Samsun’un gururu oldu. Şampiyonumuzu başarılarından ekolojik ortam ilgiyle kutluyorum. Bundan sonraki hayatında de başarılarının devamını diliyorum. Sporcumuzun böke olmasında emeği sabık herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Canikli milli sporcu Nisanur Kökduman, Ilkgüz ayında İtalya’üstelik düzenlenecek olan Yıldızlar Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’na katılarak Türkiye’yi temaşa edecek. – SAMSUN

Share: