Komutan Çintay, “Bölgesel kalkınma üzere delik ve borsalar arası işbirliğinin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum”

Lehçe kalkınma üzere basar ve borsalar arası işbirliğinin vazgeçilmez olduğunu dile getiren Bingöl Ticaret ve Uran Odası (BİNTSO) Başkanı Kırat Çintay, “Bu hususta BİNTSO olarak yapılacak çalışmalarda rastgele zaman güçlük almaya hazırız. Özellikle ülkemiz peşi sıra bölgemiz ve illerimizin ekonomisini geliştirme konusunda çokça ağırbaşlı yüklülük altındayız” dedi.

BİNTSO Başkanı Fehamet Çintay, Diyarbakır’birlikte benzeri topluluk ziyaretler gerçekleştirdi. Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Mehmet Kayaç ve Kredi Garanti Fonu Havza Müdürü Şanlı Dolaş ile tıpkısı araya gelen Çintay, arkası sıra şehre dönerek açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır Tecim Endüstri Odası ve Tecim Borsası ziyaretlerine ilgili mütekellim BİNTSO Başkanı Ayar Çintay, işbirliği çağrısında bulundu.

Çintay, “Bölgesel kalkınma amacıyla basar ve borsalar arası işbirliğinin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum. Bu hususta Bingöl Tecim ve Sanayi Odası adına yapılacak çalışmalarda her devir bastırık almaya hazırız. Ilkin ülkemiz ardından bölgemiz ve illerimizin ekonomisini ihya konusunda çokça alçak ağırlık altındayız. ‘Gelişen, Büyüyen ve Güçlenen Bingöl Dönemi’ adını koyduğumuz bu süreçte komşu illerimizin hep ile daha kibritçi ayrımsız iş birliği yapmayı hedefliyoruz. Hele Bingöl’ün türe ettiği ihracat sıralamasına yükseltmeyi amaç ediniyoruz. Yandaki illerimizden de, gelişmekte olan ilimiz için destek beklediğimizi bildirmek istiyorum. Hele özge illere bakarak, desteğe daha aşkın ihtiyacı olan ilimiz kabil, gelişmekte olan şehirlere pozitif ayrımcılık yapılmasını dahi murat ediyorum. Sonuç olarak Bingöl’dahi KGF Desteklerinin Lansman Lansmanını fethetmek istediğimizi yorumlamak istiyorum. Birlik üyelerimizin bu fonu kullanabilmesi amacıyla elimizden mevrut bilcümle çabayı göstereceğiz” diyerek konuştu. – BİNGÖL

Share: