Komutan Altay: “Türkiye’nin koca bire bir tanıtımı gerçekleşecek”

– Komutan Altay: ” Türkiye’nin eke tıpkı tanıtımı gerçekleşecek”

KONYA – Konya Büyükşehir Belediye Reisi Tasavvur İbrahim Altay, 5. İslami Tesanüt Oyunları çerçevesinde 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı devasa ayrımsız organizasyona familya sahipliği yaptıklarını belirterek, organizasyonun Türkiye’nin tanıtımı açısından muhteşem olduğunu vurguladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Garaz İbrahim Altay, Konya’birlikte düzenlenecek 5. İslami Tesanüt Oyunları’na dayalı basın toplantısı düzenledi. Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi’nde planlı toplantıda matbuat mensuplarıyla bir araya mevrut Komutan Misyon İbrahim Altay, organizasyonla ait sonuç bilgileri paylaştı. Konya’nın akıbet yılların sunu büyük tarihi organizasyonuna tedarik yaptığını söyleyen Başbuğ Altay, “İslami El Birliği Oyunları’nın 5.’sini şehrimizde gerçekleştiriyoruz. Bunun için tamlık hazırlıklarımızı tamamladık. Konya haddinden fazla koskocaman tesisler kazandı. Bilgisizlik ve Spor Bakanımızın katılımıyla açılışını gerçekleştirdiğimiz umum olimpik yüzme havuzumuz, atletizm pistimiz, çim sahalarımız ve akıbet namına bile hizmete açılan Türkiye’nin ilk olimpik veledromu bu vesileyle şehrimize kazandırılan arz muhteşem tesisler yerine öne sâdır alanlar. bununla birlikte organizasyonun bundan sonra şehrimizde başladığına de şehadet etmeye devam ediyoruz. Çünkü spor kafileleri yavaş yavaş gelmeye başladı. Evvel saat 11.00’da derrace yarışıyla ilişik ilk startı bizim bile katılımımızla gerçekleştirmiş olduk. İnşallah 9 Ağustos’ta saat 20.00’da Konya Stadyumu’nda Cumhurbaşkanımızın, devlet başkanlarının ve birçok ülkenin spor bakanının katılımıyla 5. İslami Tesanüt Oyunları’nın açılışını gerçekleştireceğiz. Küşat amacıyla de çokça yüce hazırlıklar yapıyoruz. Bugün akşam serencam benzeri prova gerçekleştirilecek. 2,5 saatlik aynı eylem hazırlanıyor. Burada eksiksiz Türkiye’nin kebir ayrımsız tanıtımı gerçekleşecek. Ayrıca açılış seremonisi öncesinde saat 20.00’de İslam dünyasının muhteşem sanatçılarından Mahir Zain dahi benzeri konserle Konyalılarla buluşmuş olacak. Ego tekmil Konyalıları açılışta yerlerini almaya, açım bileti için şimdiden aceleci davranmalarını istirham ediyorum. Zira haddinden fazla vahim benzeri dilek var. İnşallah Konya’ya yakışır aynı organizasyonu Konya Büyükşehir Stadında baş startını vermiş olacağız. Sonrasında müsabakalar 18 Ağustos’a kadar bitmeme edecek ve 18 Ağustos’ta kapanış törenini yürütme etmiş olacağız” dedi.

“Haddinden Fazla büyük tıpkı organizasyona sülale sahipliği yapıyoruz”

56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı devasa aynı organizasyona karı sahipliği yaptıklarının altını çizen Misyon İbrahim Altay, “Kodifikasyon, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’nın. Konya ev sahibi site. Dolayısıyla yemeden içmeden Konya Büyükşehir Belediyesi değil kül Konyalılar bu organizasyonun ev sahibi. Hazırlıklarda bile birlik Konyalıların çokça şişman katkısı oldu. İnşallah Konya’ya uygun benzeri şekilde, Hazreti Mevlana’nın şehrine reva tıpkısı şekilde mecmu misafirlerimizi misafir etmek amacıyla gösterişli tıpkısı çabalama içerisindeyiz. İnşallah bilcümle birlikte bu işi başaracağımıza inanıyorum. Elbette bizim görmediğimiz tıpkısı hizip var ona birlikte vurgu yapmak isterim. Şu anda 50’den çok ülkede, ülkemizin en koskocaman havaalanları olan İstanbul Havaalanı’nda, Sabiha Gökçen’birlikte, Antalya Havaalanı’nda Konya 2021’in çok ağır sıklet tanıtımları gerçekleşiyor. Nedeniyle güçlükle ortamında ve sınırlı dışında Konya’mızın tanıtımı amacıyla çokça oylumlu bire bir organizasyona familya sahipliği yapıyoruz. Ben organizasyonun Konya’de gerçekleşmesi talimatını veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve düzenleme süresince hem şehrimize mehabetli tesislerin kazandırılmasını sağlayan ve organizasyonu yapan Deneyimsizlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve mecmu faaliyet arkadaşlarına teşekkürname ediyorum. Antrparantez tamam Konyalılara teşekkürname ediyorum. Baştan beri bize haddinden fazla yoğun bindi verdiler. İnşallah hep birlikte bunu Konya’ya yerinde bir şekilde gerçekleştireceğiz. Kül hazırlıklarımızı 9 Ağustos amacıyla yürütüyoruz. İnşallah hem Cumhurbaşkanımızı hem özellikle Azerbaycan Cumhurbaşkanımız, Pakistan Başbakanı, Cezayir Başbakanı kalkmak amacıyla ISSF Başkanının ve birçok oran başkanının katılımıyla organizasyonumuzu arz sunturlu şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum” diyerek konuştu.Share: