Kocaeli gündem haberleri | Reisicumhur Erdoğan, Kocaeli’de toplu küşat töreninde konuştu: (2)

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim kitabımızda uyuşturucuya düz yoktur ve mücadelemizi da sonuna büyüklüğünde verdik, veriyoruz ve vereceğiz.” dedi.

İzmit Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen “TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Büyükşehir Belediyesi Yatırımları ve Fabrikaları ile Yapımı Tamamlanan Ayrıksı Projelerin Toplu Küşat Töreni”nde mütekellim Erdoğan, eskilerin söylediği, “Ilk yoldaş bilahare misil” anlamına gelen “Evvel yâren, bade’l yol” sözüne bel ederek, kendileri milletle hempa oldukları üzere türe yolundan, hizmet yolundan, yapıt yolundan katiyen şaşmadıklarını tabir etti.

Erdoğan, kendilerine milleti değil dahi vesayeti, darbecileri, teröristleri, şu yahut bu emperyalist güçleri hempa kılanların ise banko Türk milletiyle tıpkısı kıbleye yönelmemiş, ayrımsız istikamete bakmamış, aynı duyguları paylaşmamış mankurtlar olduklarını söyledi.

Attıkları her adımda siyasetçisinden güya aydınına stabil haddinden fazla kesimden serzenişler olduğunu tamlayan Erdoğan, “Bunlar olacak. Söz Gelimi diyorlar kim ‘Suriye’birlikte şu ülkeye karşın adımlar atarsanız başımıza şu felaketler gelir.’ Örneğin diyorlar ki ‘Akdeniz’de şu ülkeye karşın anlaşmalar yaparsanız başımıza şöyle çoraplar örülür.’ Söz Misali diyorlar kim ‘Kafkasya’da korkulu dengelerine özen etmeden destekler verirseniz başımız çokça ağrır.’ Mesela diyorlar ki ‘Ekonomide bize dayatılan reçetelere uymazsanız başımıza taş yağar.’ Ülkenin ve milletin menfaatine rastgele konuda birileri, vekalet ettikleri kimlerse onlar namına eş zımni tehditleri dile getiriyorlar.” diyerek konuştu.

Alanda bulunan katılımcı kadınların tezahüratları konusunda Erdoğan, “Maşallah. Eş kardeşlerimizin coşkusu dahi bugün maşallah yerinde.” ifadesini kullandı.

“Birçok sabotajlara, tuzaklara, sinsi oyunlara rağmen bu yoldan dönmedik, sapmadık, duraksamadık”

Konuşmasında “Peki biz ne yaptık?” sorusunu yönelten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Binlerce almanak büyüklük geleneğimizden ve Anadolu’daki 1000 yıllık varlığımızdan aldığımız ilhamla ayağımızdaki prangaları birer birer kırarak, ellerimizdeki zincirleri halka halka çözerek, sırtımızdaki kamburları dirhem dirhem atarak, milletimizle arzu bağımızı düğmük düğmük tahkim ederek, iri ve canlı Türkiye’nin inşasına başladık. Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız yüzyıllık demokratlık ve kalkınma altyapısının üzerinde özlük hedeflerimize kilitlendik. Birçok sabotajlara, nice tuzaklara, birçok sinsi oyunlara karşın bu yoldan dönmedik, sapmadık, duraksamadık.”

Bu esnada, “YANLIŞSIZ Deneyimsizlik burada Reisinin yanı sıra” diyerek namına seslenen gençlere Erdoğan, “Maşallah. Ben da sizin yanınızdayım.” yanıtını verdi.

“Uyuşturucuyla olan mücadelemizi kimse inkar edemez”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Demincek, bir yere geleceğim. Burada bunu nakletmek istemezdim. Bilindik aynı asıl aykırılık var, ayrımsız birlikte onun yanında bala muhalefetler var. Bunlardan, bala muhalefetten ayrımsız tanesi tıpkı zamanda Kocaeli mebus. Tek ilişmek istemezdim. Fakat yakında ayrımsız açıklaması oldu. Çok uzak değil. Yani ’20 almanak iktidarımızda uyuşturucuyla mücadelede biz gerekeni yapmamışız’ diyor. Hanımefendi, ilk şunu bileceksin; bir defa bizim iktidarımızda ne etki, hangi cılız uyuşturucuya kayran yoktur. Sen Tayyip Erdoğan’ı bu noktada bereketli bilirsin. Tayyip Erdoğan’ın suluyla, kuruyla alakası olup olmadığını bol bilirsin. evet zahir oluyor birlikte sen bunu konuşuyorsun? Namevcut Captagonlar, yok şunlar, yok bunlar. Bunların hepsiyle tığ gerekli mücadeleyi verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Bu konuyla ilgilendiren İçişleri Bakanımızın verdiği uğraş, şahsımın, bakanlarımızın, kabinemizin verdiği uğraş hepimiz üzere aşina ayrımsız gerçektir. Sen önceki kişi kadronun içerisinde ve ana muhalefetin ortamında iz-arık bu uyuşturucuları alanları fikir. Sen kimlerle beraber posta yürüdüğünün farkında mısın? Zımnında geçmiş haddini bileceksin. Ilk bir defa AK Parti iktidarının bu noktada karışık-kuru uyuşturucuyla mücadelesini inkar etmeyeceksin. Bunu bol bileceksin. Bizim kitabımızda uyuşturucuya meydan yoktur ve mücadelemizi üstelik sonuna kadar verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Amma hanımefendi, sen önce zat çatının altındakileri düşün, onlarla bu arada elbet el yürüdüğünü düşün. Bizim bu noktada mücadelemiz nettir, kesindir ve bu mücadeleyi, uyuşturucuyla olan mücadelemizi kimesne inkar edemez.”

“Darbe girişimleri karışma herhangi bir yöntemi denediler.” diyen Erdoğan, “Ama milletimizle gelişigüzel, hazır mıyız?” sorusunu yönelterek, alandaki vatandaşlarla alay malay, “Bir Tane kavim, tek simge, tek yurt, yegâne cesamet. Bire Bir olacağız, kurnaz olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, bütün gelişigüzel Türkiye olacağız.” sözlerini tekrarladı.

Bu hayatiyetli iradeyi kimsenin yenemediğini ve yenemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“İşte şu anda bu engelsiz, resmi ölçü, hamdolsun 70 bin birey var. Türkiye’nin gelişmesinden, kalkınmasından, büyümesinden dert duyan çöz ve dış çevrelerin bütünü da demincek ümitlerini 2023’e bağlamışlar. Sonuç dönemde global iktisadi krizin ülkemize olan yansımalarının sefer açtığı sıkıntılardan atılganlık aldılar. Ekonomideki toparlanma gecikirse milletimizi bu kutlu yürüyüşten vazgeçireceklerini sanıyorlar. Türkiye’nin politik, askeri, diplomatik namına bildirme faal dönemini yaşadığı aynı süreçten geçtiğimiz için bambaşka ayrımsız sermayeleri da filhakika namevcut. Sırtlarını sıvazlayan büyükelçiler, değişik kimliklerle etraflarına doluşturdukları beşinci branş elemanları, FETÖ’sünden PKK’sına, tekmil yıldırı örgütlerinin uzantıları, kifayetsiz ve kimliksiz siyaset tüccarları kısacası Türkiye’nin ve bu kardeşinizin tamam düşmanları bunlara doğal gaz verdikçe coşuyorlar.”

Gençlerin, “Deliler kadar aşığız sana.” sloganları üzerine Erdoğan, “Gençler, ego bile sizlere aşığım. Bizim aşkımız birilerininkine benzemez. Biz farklıyız. ve bu aşkımızı dahi kimesne gölgeleyemez. Gerçi bibi zat aralarında anlaşıp tıpkısı cumhur reisi adayı çıkartamadılar. Amma olsun.” ifadelerini kullandı.

(Sürecek)Share: