KKDGC Umumi Sekreteri Afşar, “Kamu gurur ve kuruluşlarının yöneticilerine yönelik yıldırma vari yayınlar ve paylaşımlar cemiyetimiz aracılığıyla balaban…

Kars Kuzeydoğu Gazetecilere Cemiyeti (KKDGC) Umumi Sekreteri Okan Afşar, ara sıra kişilerin kendilerini gazeteci sıfatıyla tanıtarak yapmış oldukları paylaşımlardan toplum örgütü namına hastalık duyduklarını belirtti.

Afşar, kendilerini gazeteci yerine tanıtan şahısların, toplumsal medya hesaplarından kentteki kamu hava ve kuruluşlarının yöneticilerine yönelik gözdağı vari yayınlar ve paylaşımlar yaptıkları toplum örgütü adına şişman benzeri üzüntüyle strateji ettiklerini kaydetti.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Olcay Okan Afşar kamuoyunu bilgilendirmek için cemiyete uzuv monitör, ceride ve genel ağ malumat sitelerini açıkladı.

Afşar, bazen yapıt kuruluşlarının toplum örgütü ile bağlantısının olmadığını, kişi güdümlerindeki işaret organlarından yaptıkları yayınların cemiyeti ve cemiyete sınırlanmış kuruluşları bağlamadığını tabir etti.

Avşar, “Amme çekicilik kuruluşları ile Kars kamuoyunu bilgilendirmek yerine hakeza benzeri izah gereği duyulmuştur. Aşağıdaki listede belirtilen yayıncı kuruluşların haricinde, toplumsal iletişim araçları yahut genel ağ marifetiyle gazetecilik mesleğini tay tay arabası yahut tez fail kişilerin cemiyetimizle rastgele hangi tıpkı üyelikleri yahut bağları bulunmamaktadır. Son günlerde cemiyetimize merbut sıfır bazı şahısların kendilerini gazeteci kimliğine büründürerek kendilerine ilişik sosyal iletişim araçları hesaplarından şehirdeki amme alım ve kuruluşlarının yöneticilerine yönelik zılgıt vari yayınlar ve paylaşımlar yaptıkları cemiyetimiz yoluyla şişman benzeri mahzunane takip edilmektedir” dedi.

“Kars’ta tek izinli toplum örgütü KKDGC’dir”

Bahse konu kişilerin kendilerini gazeteci sıfatıyla tanıtarak yapmış oldukları bu paylaşımlardan cemiyet adına biz bile rahatsızlığımızı kamuoyuna bildiririz diyen Avşar, “Kars’ta Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna mecbur olan tek çıkışlı toplum örgütü Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti olduğunu üstelik yine ikilemek istiyoruz. Gazeteciler Cemiyeti kimliği adı altında yapılan paylaşımların dikkate alınmamasını talep ediyoruz. Listede adı kâin televizyon, ceride ve internet bilgi sitelerinin haricindeki sitelerin gazeteciler cemiyeti ile bire bir alakalarının bulunmadığı kamuoyuna saygıyla duyurulur” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan KKDGC Başkanlığı kendilerine merbut nişane kuruşlarını şöyle sıraladı:

“Serhat TV, www.karspusula.com, Kars Hakimiyet Gazetesi, Kars Havadis Gazetesi, Dolaşık Gazetesi, Sarıkamış Olgun Gazetesi, www.karsmanset.com, www.serhattv.com.tr, www.gazetekars.com, www.habercephesi.com, www.lha.com.tr, www.haberolcek.com, www.karspress.com, www.karshakimiyet.com, www.karstanhavadis.com, www.habersarikamis.com ve www.kagizmanfm.com.” – KARS

Share: