Kırşehir Belediyesi’nden Konteyner ve Yerkonlara Müteveccih Kovanlık ve İlaçlama Çalışması

Kırşehir Belediyesi Baytar İşleri Müdürlüğü’ne vabeste ekipler, mugayir konteyneri “yerkon”larda dezenfekte, ilaçlama ve satıh temizliği yaparken; konteynerler üstelik Katışıksızlık İşeri Müdürlüğü Şantiyesi’ne getirilerek sililik, hizmet ve ilaçlama işlemleri gerçekleştiriliyor.

Kırşehir Belediyesi yoluyla kentin belirlenmiş noktalarına yerleştirilen çevreci, sağlıklı ve emin gübür cem sistemi yerkonların ve konteynerlerin temizlik ve bakım çalışmaları geceli gündüzlü sürüyor.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgilendiren yaptığı açıklamada şunları söyledi

“Göreve geldiğimizden beri, Kırşehir’imizin enfrastrüktür ve üstyapı çalışmalarıyla gelişigüzel arılık açısından üstelik şen yaşanır bire bir şehir olması üzere hiç fasılasız tüm ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bilindiği amacıyla kâin hareket yerlerinin ve iskân birimlerinin pahal olduğu caddelerimizde çöp miktarının çok olması sebebiyle havaların dahi zaman normallerinin üstünde seyretmesi cihetiyle risk oluşmaması için ekiplerimiz kovanlık ve ilaçlama işlemlerini sonsuz bire bir şekilde gerçekleştiriyor.

Yerkonlarda yerçekimi kuvvetinin etkisiyle çöplerin bizatihi sıkışması ve yerüstü sistemlere göre 3 tekmil aşkın atılan depolanması dolayısıyla bakteri çoğalmasının önüne geçilse da sezon bakımından risk uluşmaması amacıyla düzenli günahsızlık ve hizmet çalışmaları yapılıyor.”

Share: