Kırşehir Belediyesi’nden iş güvenliği skandalı

Kırşehir Belediyesi şehirde emek yaptığı alanda ‘suni tahta’ ile tedarik alınca apartman boşluğuna bir avrat düşerek yaralandı.

Olay, belediyenin peyzaj ve misil imal çalışması yaptığı Yenice Mahallesi Berberler Sokağı karşısında meydana geldi. Bakım ve tamir çalışmaları özne belediyeye ilişik taşeron firma yetkilileri, esnafların gelişim yerlerine geçişleri üzere suni tahta ile hazırlık aldı. İş yerine mevrut dikici F.B., suntanın kırılması sonucu apartman boşluğuna düşerek yaralandı. 112 ekipleri ve yakınlarda bulunan vatandaşların destekleriyle düştüğü apartman boşluğundan çıkarılan F.B., tedavisi amacıyla Kırşehir Terbiye Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaşanan olayın ardından bölgede kâin bir esnaf, “Dükkanların önünde yapı boşluğu var. Oraya geçişler için sunta koymuşlar, ablamız birlikte hisse senedi namına girerken suntanın kırılması sonucu düştü” dedi.

Yaşanan olayın arkası sıra ise fenomen namına mevrut itfaiye ekipleri, anayol üstünde yolu kapatarak uzun müddet siren çalarak vatandaşın tepkisini çekti. – KIRŞEHİRShare: