Kırşehir Belediyesi, Temel İsale Hatlarında Kısa Asbestli Boruları Değiştiriyor

Kırşehir Belediyesi ekipleri, kentte temel isale hatlarında kısa asbestli boruları değiştiriyor.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Çukurçayır, Bahçelievler ve Kervansaray Mahallelerinde yapımı devam fail çalışmaları yerinde inceleyerek, şunları söyledi:

“Canan hemşehrilerimiz; akarsu geleceğimizdir ve geleceğimizi sağlıklı tıpkı şekilde yaşayabilmemiz üzere ise suyumuzu tasarruflu kullanmamız gerekir. Yaşanan mevsimlik değişiklikleri bile ayn önünde bulundurarak herhangi bir zamankinden daha titiz ve duygulu olmamız gerekiyor. Tığ Kırşehir Belediyesi olarak siz altın hemşehrilerimizin sağlığının her şeyden önce geldiğini düşünüyoruz. Ekiplerimiz ilimiz anne akıtma hattındaki güdük olan astbestli boruların değişimini yapmaya bitmeme ediyor.

Hatırlanacağı amacıyla nisan ayında de Eskimemiş Kuyular İçme Suyu Tasfiye Tesisi’nin Kerem Akarsu İşleri Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı beceri heyeti aracılığıyla yapılan tetkikat sonrasında arızi kabul yapılarak, DSİ 12. Kesim Müdürlüğü ve Kırşehir Belediyesi arasında imzalanan tören düzeni ile Belediyemize devri gerçekleştirilmişti. Yapılan muamelat sonrasında çap suyu kaynaklarından gerçekleştirme edilen suyun arıtılması amacıyla 250 l/s (21.600 m3/bölüm) kapasiteli membranlı paket soy tasfiye tesisi yapımı tamamlanarak halkımızın kullanımına sunuldu.

Yaşanan abuhava değişiklikleri ve akarsu kullanımındaki tüketimindeki plansızlıkların meydana getirdiği olumsuzlukların giderilmesi amacıyla Kırşehir Belediyesi adına çalışmalarımız mütemadi sürüyor. Suyun kaynağından musluğa ulaşabilmesi ve Kırşehirli hemşehrilerimizin tüketimine sunulabilmesi amacıyla Su ve Lağım Döşemi Müdürlüğümüz yoluyla içme suyu kaynakları ve dağıtım sistemi içerisinde yenileştirme çalışmalarımız de gece gündüz ayrımsız şekilde sürmektedir.

Bakir içme suyu hatlarının düz yazı edilmesi, hatlarda düz değişikliği yapılması ile yenileme ve bakım – onarım çalışmaları sebebiyle arada sırada düzenlenen kesintiler yapılsa de Kırşehirli hemşehrilerimizin kıygın olamamaları üzere çalışmaya bitmeme ediyoruz. Su kullanımında hepimizin ileri etap duyarlık göstermesi gerekiyor. Akarsu hepimizin kuma değeridir ve bu değerimize topluluk çıkalım.”

Share: