Kırşehir Belediyesi, Medrese Mahallesi’nde Nöbet Çalışmalarına Başladı

Kırşehir Belediyesi, Fakülte Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarı’nda misil ve yaya kaldırımı çalışmalarına başladı.

Devam eden nöbet, asfalt, kaldırım ve sert istinatgâh çalışmalarıyla ilişkin vukuf veren Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, şunları söyledi:

“Biz, yıl başında üstelik ifade ettiğimiz kabil baharat yaz aylarının başlamasıyla birlikte posta, asfalt, yaya kaldırımı ve kaba dayanak çalışmalarımızı hızlandırdık. Amacımız, Kırşehirli hemşehrilerimize elan çağcıl ve henüz yaşanılır tıpkısı Kırşehir oluşturmak. Bunu dahi yine canan hemşehrilerimizden aldığımız destekle yapıyoruz.

Eski Buğday Pazarı civarındaki posta ve kaldırım çalışmalarının tamamlanmasının çabukça arkası sıra, Yenice Mahallesi Bevvap Camii Arkası 175. ve 176. Sokaklardaki asfalt çalışması birlikte sona erdi. Aşıkpaşa Mahallesi’ndeki kaba destek çalışmasını takiben Veriş Yeri’nden Terme Hotel’e kadar; oradan dahi Dinekbağı Köprüsü’ne kadar uzanan alanda hemzemin otopark, yol, yaya kaldırımı ve peyzaj çalışmalarımız hızlı ayrımsız şekilde devam ediyor. Gine geçtiğimiz hafta ortamında Nasuhdede Mahallesi İl Afiyet Müdürlüğü civarı kez çalışmalarımızı da başlattık.

Cumartesi günü itibariyle ise Medrese Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarı’nda trafiğin akışını dahi kesintiye uğratmadan yaya kaldırımı ve kaba istinatgâh çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Buradaki hazırlık çalışmasını hızlı benzeri şekilde tamamlayıp asfalt serimini gerçekleştireceğiz.

Mahalle ve cadde çalışmalarımız öncesinde ve sırasında ister esnafımızla gerekse dahi mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizle sürekli istişarede bulunuyoruz. Halkımızın beklentileri bizler üzere çokça mehabetli ve biz da onların beklenti ve önerilerini dikkate alıyoruz. Göreve geldiğimizde hemşehrilerimize tıpkısı küçümseme verdik ve bu sözümüzü namına tebliğ etmek için üstelik tam ekibimizle birlikte daha çok bile çalışmalarımız mütemadi bitmeme edecek.”

Share: