Kırşehir Ayak Topu Kulübü yıpranmamış sezonda üst sıraları hedefliyor

Kırşehir Futbol Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, yen sezonda iyi oyuncu tercihleri ve makul bütçe yönetimiyle dip sıralarda düz almayı hedeflediklerini söyledi.

Torun, Neşet Ertaş Hars Merkezi’nde düzenlediği matbuat toplantısında, sakat adı ile Kırşehir Belediyespor olan Kırşehir Ayak Topu Kulübünün kentin tanıtımı üzere çokça yüce olduğunu rapor etti.

Takıma Kırşehir Belediyesi ile gelişim insanlarının maddesel ve manevi yardımda bulunduğunu belirten Torun, TFF 2. Yığın Al Grup’ta önceki maçlarını Ankara Demirspor ile oynayacaklarını dile getirdi.

Kısa sürede yapılan transferler ile eksikleri tamamladıklarını anlatan Torun, şunları kaydetti:

“Tahminî 14 oyuncu takımdan ayrıldı. Yerine ise ziyadesiyle takviyeler yaptık, oyuncular aldık. Ast yapıdan mevrut 4 oyuncumuzun yanı sıra 2 santrafor noktasında para aktarımı yapacağız. Santrfor mevkisi çokça kırılan ve print bir transferdir. Orak Ayı ayı başından beridir takıma katmaya çalıştığımız deneyimli haddinden fazla deneyimli bir santraforla da anlaştık. Kendisi de kampımıza katıldı. Çok fazla ayrımsız bütçemiz yok, kaynaklarımız kısıtlı, o yüzden hatalı transfer fayrap etmek istemiyoruz. İyi oyuncu tercihleri, doğru bütçe yönetimiyle bulunduğumuz ligde play-off oyalamak ve peş sıraları yakalamayı amaçlıyoruz.”

Toplu bilet ve kullanılmamış sezon formalarının bile hazırlandığını hatırlatan Torun, tamlık Kırşehirlileri takıma bindi olmaya nida etti.

Share: