Kırklareli’nden bodur bodur

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Bulgaristan’ın Stara Zagora Tecim ve Uran Odası Başkanı Oleg Stoilov’ı kabul etti.

Ziyarette Ilık ve Stoilov iki ülkede yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında görüştü.

Ilık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yekpare evcil ve ecnebi yatırımcıları kente envestisman yapmaya beklediklerini söyledi.

Kırklareli’nin kalkınmasında öncü bünye koyulmak hedefiyle akım ettiklerini rapor eden Ilık, şöyle devam etti:

“Bu bağlamda hem soylu erki nema hem üstelik insanca hareket üzere zorlu haddinden fazla projeyi hayata geçiriyoruz. Sanayisinin birlikte Kırklareli, talimli herif kaynağı, bereketli toprakların getirdiği birinci sınıf tarım ve hayvancılık ürünleri, turizm imkanları ile Türkiye’dahi konuşu gelişimini daim arttıran iller arasında saha alıyor. Coğrafi konumu ve hararetli enerji altyapısı ilimizi envestisman amacıyla yöre plana çıkarırken mütekâmil erişim altyapısı bizi dünyaya henüz birlikte yaklaştırıyor. Oda adına kamu bu alanlarda girişimcilerimizi desteklemeye himmet ediyoruz.”

Çiftçilere tasarruflu akarsu kullanımı eğitimi

Kırklareli Ekincilik ve Orman Müdürlüğü ekipleri, tarımsal sulamada kısıtlanmış olan şekerli akarsu kaynaklarını doğru yöntemlerle kullanılması üzere eğitimler düzenliyor.

Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy ve personeli, Kofçaz ilçesine tutkun Kocatarla köyünde çiftçilere yönelik eğitim bilimi verdi.

Aksoy, suyun tasarruflu ve akla yatkın kullanılmasının, sürdürebilir ekincilik üzere ehemmiyet taşıdığını söyledi.

Tüm çiftçilere eğitim verileceğini anlatım fail Aksoy, çiftçilerin su kaynaklarını doğru kullanması gerektiğini kaydetti.

Share: