Kırıkkale’de vatandaşlara aşure izaz edildi

Kırıkkale Valiliği aracılığıyla muharrem kocaoğlan zımnında cuma namazı namazının ardından vatandaşlara aşure ikram edildi.

Kırıkkale Valiliği tarafından Saf Camii’nde planlı alaca aş etkinliği, Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Reisi Mehmet Okkalı ve İl Itimat Müdürü Gönüllü Bulut’un katılımıyla gerçekleşti. Ilbay Tekbıyıkoğlu, cami avlusunda kurulan stantta vatandaşlara aşure izzetüikram etti.

Tekbıyıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Aşure Ayı ayının içerisindeyiz. Öncelikle bu ayda yapılan ibadetlerin ve edilen duaları Allah kabul etsin. Hz. Hüseyin şehidimiz özellikle girmek için bütün şehitlerimizi Peygambere(Sallallahü aleyhi sellem) komşu etsin. Muharrem kocaoğlan aşure etkinliğiyle bu arada bizim örfümüzün içerisinde vardır. Bugün cuma namazı çıkışında şehrimizin bildirme şişman camisi olan Ziya Camii’nde cemaatimiz ile birlikte valiliğimizin himayesinde bire bir alaca aş dağıtımı gerçekleştirdik. Yiyenlere esenlik olsun şimdilerde üstelik tapınma edenlerin Allah, ibadetini akseptans etsin” dedi. – KIRIKKALEShare: