Kılıçdaroğlu: Türe bu ülkeye ya ati evet ati, ortası yoktur

CUMHURİYET Umum Partisi (CHP) Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Ağrı’bile yaptığı konuşmada “Adalet bu ülkeye evet ati evet gelecek, ortası yoktur. Cümle peygamberler doğruluk, iyice ahlakı tebliğ etmek için görevlendirilmişlerdir. Adaleti sağlayamazsanız kul hakkı yemiş olursunuz. Adaleti sağlayamazsanız birilerini haksız yere mahkum etmiş olursunuz. Biz adaleti sağlayacağız. Bunu derken ülfet içre, vicdan ortamında, aktöre zarfında hak içinde icat etmek zorundayız.” dedi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, uçakla geldiği Iğdır’dan karayoluyla Veca’nın Doğubayazıt ilçesine geçti. Burada Ahmed-i Hani Türbesini ülfet fail Kılıçdaroğlu, elan sonra hareket insanlarıyla buluştu. Kılıçdaroğlu, buradaki programının arkası sıra karayoluyla Ağrı’evet cereyan etti. Kente mevrut Kılıçdaroğlu’nu, Cumhuriyet Altını Caddesinde toplanan partililer karşıladı. Burada partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Dert’nın akıbet 12 yıldır gelirinin düştüğünü söyledi. Kılıçdaroğlu, “İşsizliğin bildirme efdal olduğu ülke Balkı. 24 yaşın altında güre nüfusun çokça olduğu el esasen Ağrı. İşsizlik, zaruret, geçinememe durumu var. Hep bunları biliyorum. Size blir yegâne sözüm var, fikir verir iktidara taşırsanız, Veca’yı da göreceksiniz, Kars’ı de göreceksiniz, Iğdır’ı bile göreceksiniz. Bu ülkeye, bu insanlara aynı sözüm var. Biz barışacağız, tığ kucaklaşacağız, biz helalleşeceğiz, tığ kul hakkı yemeyeceğiz, herkesi kucaklayacağız.” dedi.

ADALETİ NAIL OLMAK İÇİN ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZKonuşmasında adaleti sağlayacaklarını rapor fail Kılıçdaroğlu, “Hiç keder etmeyin bu kardeşiniz haktan, hukuktan yanadır, adil yanadır. Adaleti sağlayacağız. Devletin dini adaletse, adaleti çıkarmak üzere hepimiz çalışmak zorundayız. Eğer siyaset yapıyorsanız geçmiş türe, geçmiş hak, önce ülfet diyeceksiniz. Kimsenin köle hakkını yemeyeceksiniz. Gepegencecik pırlanta gibi evlatlarımız hapse atılırken, esrar baronları dışarda branş kanat gerilerek geziyorlar. Hiç keder etmeyin o eroin baronlarının üstelik o beşli çetelerin de hesabını soracağım. Bu millet üzere, halkımız amacıyla, sizin üzere çalışıp, sizin üzere savaş edeceğim. Benim biricik görevim üstelik budur, eksantrik görevim bulunmayan. Hak bu ülkeye ya ati evet gelecek, ortası yoktur. Ayrıca KHK’lıları biliyorum. Hiç keder etmeyin. Eksiksiz peygamberler türe, pir ahlakı anlatmak için görevlendirilmişlerdir.. Adaleti sağlayamazsanız köle hakkı incir olursunuz. Adaleti sağlayamazsanız birilerini haksız yere mahkum etmiş olursunuz. Biz adaleti sağlayacağız. Bunu derken ahbaplık ortamında, vicdan zarfında, ahlak içinde hak içre icat etmek zorundayız. Bilge hukukun üstünlüğüne, vicdani kanaatine bakarak karar verecek. Hakim saraydan gelen telefona bakarak değişmeyen vermeyecek. Doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi hacısı hocası kucaklaşacak göreceksiniz” diye konuştu. HALKIN BİR PARÇASIYIMSaraylarda yerleşme merakı olmadığını tamlayan Kılıçdaroğlu, “Benim saraylarda habitat merakım yoktur. Bunu herkesin haddinden fazla iyi bilmesini isterim. Ego sizler kabil mütevazi sürmek isterim. Sizlerin, halkın tıpkısı parçasıyım. Saraylarda üstelik oturmayacağız. Bunun de sözünü veriyorum, Ağrı’dan sözünü veriyorum” dedi. ÇİFTÇİ UYMAZLIK ETMEYECEKVatandaşlara, “Elinizi vicdanınıza koyarak rey kullanın” diye seslenen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sorunları biliyorum. Sizden vakit kaybetmeden tıpkı öz istiyorum. Sandığa gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyarak görüş kullanın. Erzurum’dan başlayıp İran sınırına kadar olan bölgeyi ekincilik bölgesi zar edeceğiz. Müstahsil bölgesi, hayvancılık bölgesi ilan edeceğiz. Bu bölgenin yönetimi yalnız Türkiye’yi değil Ortadoğu ve Kafkasya’yı üstelik besleyecek. Hiçbir çiftçinin kötülük etmeyeceği bir modeli hayata geçireceğiz. Seçme fellah üretecek ama tek maraba zarar etmeyecek. Balkı’da şeker hastalığı fabrikası var, biliyorum. Erciş’te şeker fabrikası var, biliyorum. beher üretimevi aynı kaledir, bunu biliyorum. Şeker fabrikalarını özelleştirdiler, 34 yıl sonra Türkiye şeker ithal etti. Bunu de biliyorum. Bir Tane tıpkısı yolumuz var. Demokratik yollarla beyefendiyi tekaüt edeceğim. Allah’ın izni ve sizin takdirinizle. Unutmayın benim dayanağım ve yeryüzü balaban gücüm sizlersiniz. Bu Arada branş kolalama vererek, yan yana vererek Türkiye’yi düzelteceğiz. Türkiye üzerindeki karabulutları kaldıracağız. Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacağız.”

Share: