Kayıp hemşireden 54 gündür selen alınamıyor

Siirt’in Pervari ilçesinde 54 dönem önce Müküs Çayı’na düşen arkadaşını yetmek isterken akıntıya kapılarak kaybolan hemşire Eyüp Güneş’i arama çalışmaları devam ediyor.

Beğendik beldesi güzel 54 gün evvel piknik yaptıkları sırada ayağı kayarak Müküs Çayı’na sakıt hemşire Halime Timurtaş’ı yetirmek üzere girdiği suda akıntıya kapılan abla Eyüp Güneş’in bulunması üzere aramalar sürüyor. Akıntıya kapılan Güneş’in bulunması için çalışmalarda, Müküs Köprüsü’nden Hacımehmet köyünün 4 kilometre ilerisine kadar su üstü kontrolü yapıldığı belirtildi.

Elazığ ve Bitlis Polis Güçleri Sualtı Taharri ve Istirdat görevlileri ile UMKE ve asayiş korucularından oluşan 130 şahsiyet grup; Güneş’e yansımak üzere su altındaki ağaçlık ve kayalık alanları altında kontrol çalışmaları bitmeme ediyor. Ekipler, Müküs köprüsünden Hacımehmet köyünün 4 kilometre ilerisine kadar akarsu üstü taharri yapılmıştır. bahis konusu bölgede akarsu altı ve üzerinde arama fail ekipler, bölgedeki kayalık ve ağaçlık alanlarda birlikte faaliyetlerini sürdürüyor.

Gün içerisinde Pervari Kaymakamlığınca aileye çalışmalar üzerine mukteza bilgiler verildiği belirtildi. – SİİRT

Share: