Kastamonu yerel haberleri | Kastamonu Belediyesinin Olukbaşı Hizmet Binası törenle açıldı

Kastamonu Belediyesinin Olukbaşı Bakım Binası törenle açıldı

KASTAMONU – Kastamonu Belediyesi’nin Olukbaşı Hizmet Binası planlı törenle hizmete açıldı.

Kastamonu Belediyesi vasıtasıyla Saraçlar Mahallesi’ndeki vatandaşların işlerini gücük müddet içerisinde görebilmeleri amacıyla hayata geçirilen Olukbaşı Bakım Binası törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Kastamonu Şehremini Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu, MHP Kastamonu İl Başkanı Tehlikesiz Çınar, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal ile mahalle muhtarları, haddinden fazla sayıda çağrılı ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, hizmetlerinin ve çalışmaların cemi hızıyla devam ettiğini belirterek, bununla bu arada, irtibat ve beraberlik içerisinde geleceğin memleketini hazırladıklarını söyleyerek, “Tıpkısı hafta arayla iki modül görklü hizmetin birinin temelini attık, diğerinin açılışını yapıyoruz. Yaz ayları Kastamonu üzere şita memleketlerinde, gücük sürede çokça hisse senedi yapmanız müstelzim eyyam oluyor. Onun amacıyla bizde çokça aşkın öz sığdırmak istedik, onun üzere sıklıkla sizlerle ayrımsız araya geliyoruz. Verdiğimiz sözleri tutuyor olmanın verdiği mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Olukbaşı oluksuz olmaz dedik, bakım binası de gerekseme idi, hem muhtarlığımız hem bakım binamız benzeri araya geliyor. Tıpkı görüş da ayırabilirsek, şehrin girişinde gidilecek yerleri soran turistlerimiz için da turizm hikmet kabul etme ofisi kadar olacak. Millet bahçesi çok sefer aldı, Karaçomakın çabucacık yanındaki baraj kenarında bile icraat bitmeme ediyor, İl Özel İdaresi’nden aldığımız eski bitki bilimi parkının olduğu yeri bile şehrin hizmetine sunacağız inşallah. Ast yapı eksiği olan yerlerde zir yapıyı tamamlıyoruz, derakap serian Mehmet Akif’te asfaltlanmadık yer kalmadı, alt yapısını tamamladıkça asfaltını de yapıyoruz. Şehrin görüntüsü haddinden fazla muhteşem, zaten unvanımız var akman kent Kastamonu diye niteleyerek, maneviyatın başkenti Kastamonu diyoruz. Temas kardeşlik içerisinde hem ülkemizi hem memleketimizi geleceğe istihzar noktasında angajman beraberliğimiz sonsuz olsun, hem dahi yapacağımız hizmetlerde Tanrı hepimize okkalı güç versin. Su çokça ferah ferah içilebilir tıpkı su, dizge kana kana içebilir” dedi.

Hayatını kaybeden bire bir şehremaneti çalışanın olmasından dünya üzgün olduklarını vurgulayan Başbuğ Vidinlioğlu, “Sonuç dönemde uray çalışanlarımızdan kayıplar verdik, asıl babalarından kayıplar verdik. Bütün uray ailesi adına tıpkı ve beraberiz. Ölenlerimize yağmur hepimize sabır diliyorum, başımız salim olsun, mekanları cennet olsun. İnanan insanlarız, espas saat geldiği ant ne benzeri saniye istikbal ne tıpkısı saniye mankafa” diye niteleyerek konuştu.

Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu ise, “Sesime kulak veren uray başkanım ve emeği geçen belediyenin tüm personeline çokça teşekkür ediyorum, tahminî 6 yıldır bu oluk için bu yapı üzere uğraşım vardı, çokça teşekkür ediyorum. Buradan verimli mübarek akarsu içmenizi diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde bakım binasının açım kurdelesi kesildi.Share: