Karye çocukları ilk defa hamburger yedi

Köy çocukları ilk kez hamburger yedi

MUŞ – Muş’tan 50 kilometre uzaklıktaki Gündoğan köyünde dinç kollar, hayatlarında ilk defa hamburger yedi.

Muş’ta 5 yılda 35 bin çocuğa vasıl “Doğrudan Ele Bahtiyarlık” ekibi, hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri ortada güreşçi köprüsü kurmaya devam ediyor. “Elden Ele Bahtiyarlık” ekibi, Muş’tan 50 kilometre uzaklıktaki Gündoğan köyünde tevakkuf fail 30 çocuğa kışlık bot, mont ve hamburger dağıttı. Füru hediyelerini almanın yanında ilk kez hamburger yemenin mutluluğunu yaşadı.

4’üncü derslik öğrencilerinden Şanlı Talih, ilk kez hamburger yedikleri üzere çok bahtiyar olduklarını söyleyerek, “Abilerimiz zaman bizi mülakat ederek bot ve mont getirdiler. Antrparantez hayatımda ilk defa hamburger yedim ve haddinden fazla mutlu oldu” dedi.

Bot ve mont hediye aldıklarını tamlayan 4’üncü derslik öğrencilerinden Belirsu Gül ise “Köyümüz Muş’tan ırak ve çokça itici. Bugün abilerimiz bizleri köyümüzde müzakere ettiler. Bize bot ve mont ödül ettiler. İlk el hamburger yedim, tadı çokça güzeldi” ifadelerini kullandı.

İlk sefer çocukların hamburger yemelerini sağladıklarını tabir eden Aracısız Ele Bahtiyarlık Kadro Başkanı Bilal Aktaş bile, “Zaman Muş’tan 50 kilometre uzaklıktaki Gündoğan köyüne geldik. Buradaki çocukların bot ve mont eksikliğini tespit ettik. Bugün 30 çocuğumuza bot ve mont dağıttık. Zaman çocuklara ayrıca hamburger getirdik. İlk kat çocukların hamburger yemelerini sağladık. İlk el hamburger yiyen çocukların mutluluğu bizi çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

Çocuklara hamburger ısmarlayan hayırseverlerden Hayrettin Özbey ise Gündoğan köyündeki çocukların hayatlarında hiç hamburger yemediklerini öğrendiğini belirterek, “Benim amacıyla çok duygusal ayrımsız an oldu. Ego üstelik bu konuda arkalamak istedim. Burası şehirden uzak bir karye. Şehirdeki hayatı güçlü fazla yaşayamıyorlar. Bu mutluluklarına ortak olmak üzere geldik. Arkadaşlara teşekkür ederiz, herkesin desteğini bekleriz” ifadelerini kullandı.

Share: