Kars’ta baht kızıla büründü

Kars’ta dünya kızıla büründü

KARS – Kars’ta ahit batımında sema kızıla büründü.

Kars’ın sunma büyük bölgelerinden birisi olan Karadağ Tabya zirvesinde kızıla bürünen sema görenlerin ilgisini çekti. Kenttin zirvesinde kaydedilen görüntüler Kars’ın güzelliğini ayrımsız yol daha gözler önüne serdi.

UNESCO Acun Mirası Listesi’nde kâin 40 Kapılı Kent Birdenbire Ören Yeri, Tarihi Kars Kalesi, Hasani Harakani Türbesi, Çıldır Gölü, Baltık Mimarisi yapılarıyla herhangi bir sene binlerce yerli ve ecnebi turistin konuşma ettiği Kars, aktarılma batımında yeniden görenlerin beğenisini kazandı.

Kars’ın zirvesinde çağ batımını izlediğini ifade eden Sinan Elik, “Kars’ın genişlik faziletkâr yerindeyiz. Borazanlı Tabya’dayız. Ego çoğu devir geliyor buradan güneşin batımı izliyorum. Hasis çok iyice tabiatı, doğası, hele bura tavır namına kent ayağınızın altında, katlanılamaz ayrımsız vadi, aşağılık müthiş aynı kayran. Ben buradan zaman batımını izlemeyi yeğleme ederim” dedi.

Kızılı bürünen Kars’ta Borazanlı Tabya ve Dereiçi Kanyonu ahit batımında kameralara yansıdı. Dağların zirvesinden yansıyan değerli ve sarımtırak kalıp, kartpostal görüntüler ortaya çıkardı.Share: