Karşıyaka’da Güraçar raporunu verdi

TFF 3’üncü Lig’de Bolu kampından dönen Karşıyaka’da Ustalık Direktör Erman Güraçar, kadrodan eleyeceği isimlerle ilgili raporunu yönetime sundu. Kampın birkaç teltik dışında ferah ve bereketli geçtiğini belirten Güraçar, “İhsan Furkan önce devir sakatlanıp takımla henüz başlayamadı. Çekişme ayağına darbe aldı. Emre bileğindeki ödem zımnında tedarik maçlarında çok süre alamadı. Fakat bizim üzere maçlardan haddinden fazla performans antrenmanları önemliydi” dedi.

“Kadroda bire bir eleme yapacağız” diyen deneyimli teknikçi, “Kampa tüvana takviyeli 31 kişilik neşeli kadroyla gitmiştik. Raporumuzu yönetim kuruluna verdik. Beş Altı oyuncunun kiralık yahut bonservisiyle verilmesini istedim. A topluluk kadromuzda U19’dan 3 futbolcuyu tutacağız. Bu seçimde populist davranmadık, onlar formayı adalet ederek aldı” diye niteleyerek konuştu.

“NAKIL AKIBET GÜNE KADAR BİTMEZ”

Lige kadar 3-4 tedarik maçı henüz oynayacaklarını belirten Erman Güraçar, “İhtiyaç hissedersek yönetimden transfer istek ederiz. Akibet güne büyüklüğünde transfer bitti diyemeyiz. Tesislerimizdeki yenileme çalışmkaları dahi sona geldi. Tesisler yüzde 95 amade durumda, bu çok büyük avantajımız olacak” dedi. Karşıyaka 10, 14, 21 ve 24 Ağustos’ta özel karşılaşma oynamayı planlıyor.

– İzmir

Share: