Kars Belediyesi şehri yeniden mensur ediyor

Kars Belediyesi kentti baştan mensur ediyor. Kentte yapılan alt yapı ve dip çatı çalışmaları geceli gündüzlü devam ediyor.

2022 yılı inşaat sezonuna hızlı başlayan Kars Belediyesi kentte kazma vurmadık cadde ve sokak bırakmadı. Bire Bir taraftan ast yapı çalışmalarını sürdüren şehremaneti ekipleri, ayrıksı taraftan dahi ast yapısı tamamlanan ana yol ve sokaklarda yaya kaldırımı ile hamam asfalt yol çalışması yapıyor.

Vali/Uray Başkan Vekili Türker Öksüz’ün yakından strateji ettiği icraat vatandaşlar beyninde bile memnuniyetle karşılanıyor. Kars Şehremaneti Başkanlığı’nın kentti inşaat alanın a çevirdiğini anlatım eden vatandaşlar, “Kars senelerce hizmetlerden yeterince yararlanamadı. Murtaza Karaçanta döneminde hiçbir şey yapılmadı. Henüz sonraları HDP’li Ayhan Bilgen dönemi başladı. Güzeşte sürede bizler hizmete özlem kaldık. Ne öğün yapıldı, ne kaldırım, göz tezyif etmek için aynı bando şeyler yapıldı. Ancak şehremaneti kayyum atanmasından bilahare belediye ilk kurumsal benzeri etiket kazandı. Çünkü uray birimleri hizmetten haddinden fazla uzaktı. Yetkisi ve bilgisi olmayan insanlara fariza verilmişti. İşi bilmeyen insanlar ise Kars’ı yaşanılmaz yapmıştı” dediler.

“Kayyum ile hizmet geldi, koymak isteyen Kars’ı gezsin”

Kars’ta akıbet yılların arz alçak çalışmasının olduğunu tamlayan vatandaşlar, Kars’a kayyumla hizmet geldiğini söylediler.

Kars’ın inşaat alanına döndüğüne ilgi calip vatandaşlar, “Kars’ta hangi yapılıyor? Diyenler elhak bu şehirde yaşamıyor. Kars’ta nelerin yapıldığını almak isteyenlerin şehri gezmeleri yeterlidir. Şehrin cümlesi kazılmış durumda, Cümbüş hatları meydan altına alınıyor. Kanalizasyon, içmece suyu hatları yenileniyor. Kars’ın tamamında kaldırımlar ve yollara kazma vurulmuş. Seçkin tarafta emek var. Bunları görmezden gelmek, küfran tamam. Büyüklük bütün imkanlarını Kars için seferber etti. Hamam asfalt yollar yapılıyor. Kaldırımlar yapılıyor. Daha ne isteyelim emeği geçenlerden Tanrı razı olsun. Başta valimiz atılmak için herkese Kars’a hizmetlerinden çevre teşekkür ediyoruz” diyerek konuştular.

Öte yandan Kars Şehremaneti Başkanlığı’nca kentte hep cadde ve sokaklar baştan şekilleniyor. Belediye ekipleri, yaya kaldırımı ve yolları gündeş bir şekilde yapıyor. Isıdam asfalt yapılan yollar kenttin görünümü bile müspet etkiliyor.

Belediye ekipleri yapılan yollar ve kaldırımlara vatandaşlardan sahip çıkmalarını istiyor. – KARS

Share: