Karı cimnastikçiler, bando halinde Acun Şampiyonası’na müracaat etmek istiyor

Kadın milli cimnastikçiler Nazlı Savranbaşı ve Hakim Tarhan, 2022 Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda topluluk halinde ilk 13’e girip, 1-7 Kasım’de İskoçya’da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası’na katılmayı hedefliyor.

Almanya’üstelik 11-14 Ağustos’ta yapılacak Avrupa Şampiyonası üzere Bolu’nun Karaçayır Mahallesi’ndeki Erek Canbaş Cimnastik Salonu’nda antrenör Mergül Güler Yılmayan gözetiminde hazırlıklarını sürdüren Savranbaşı, AA muhabirine, kampın fena hâlde geçtiğini, günde çift antrenman yaparak şampiyonaya hazırlandıklarını anlattı.

2022 yılının iyice başladığını dile getiren Savranbaşı, “Bu yılın böylelikle Dünya Şampiyonası var. Onun için hazırlanıyoruz. Onun üzere Avrupa Şampiyonası bizim üzere makro. Topluluk namına evvel 13’e girmemiz lazım. Hedefimiz o çünkü Dünya Şampiyonası’na mızıka olarak müracaat etmek istiyoruz. Bu hedefe kitlendik, hazırlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Savranbaşı, Avrupa Şampiyonası’nda finale çıkmayı hedeflediğini aktararak, “Sunu büyük hedefim ise 2024 Paris Olimpiyatları.” dedi.

Milli sporcu Tarhan: “Elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz”

Milli cimnastikçi Tarhan dahi ağır sıklet dinlenme kampı süreci geçirdiklerini belirterek, “Avrupa Şampiyonası bizim amacıyla muhteşem. Acun Şampiyonası’na takım adına gidebilmemiz üzere takımımızın bu şampiyonada evvel 13’e girmesi gerekiyor. Onun amacıyla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Hedefinin Avrupa Şampiyonası’nda finale geçmek olduğunu dile getiren Tarhan, daha bilahare de Dünya Şampiyonası ve olimpiyatlara katılmayı istediğini kaydetti.

Share: