Karadeniz’de 4 ilde 343 yerleşme namına muvasala sağlanamıyor

Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin’üstelik kar nedeniyle 343 iskân yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Rize’nin erdemli kesimlerinde enerjik olan kar nedeniyle dalan ve Fındıklı’dahi 1’er, Ardeşen’de 3, Çamlıhemşin’dahi 7 ve İkizdere’da 15 girmek için hep 27 köye ulaşım sağlanamıyor.

İl Hususi İdaresinin 8 personeli, gelişim makineleri sayesinde karla mücadele çalışması yürütüyor.

Karayolları ekipleri birlikte Ovit Dağı Sivrikaya mevkisindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası’nda, yolların kurgu trafiğine bariz kalması ve buzlanma olmaması için çalışmalarına bitmeme ediyor.

Trabzon

Trabzon’bile üstelik kar erdemli kesimlerde etkisini gösterdi.

Yağış dolayısıyla Araklı’de 2, Köprübaşı’nda 2, Hayrat’ta 3, Çaykara’bile 6 ve Tonya’de 16 olmak için toplam 29 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi El Yapım, Bakım ve Onarım Ofis Başkanlığı ile kaymakamlık belediyelerinin ekipleri, bağlı yolları ulaşıma yarmak üzere çalışmalarını koordineli şekilde sürdürüyor.

Giresun

Giresun’üstelik kar zımnında 236 köye erişim sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye bakarak, merkezde 1, Çanakçı’de 2, Dereli’dahi 15, Doğankent’te 2, Espiye’de 9, Eynesil’bile 6, Görele’üstelik 9, Keşap’ta 3, Tirebolu’üstelik 10 ve Yağlıdere’bile 9 tutmak amacıyla 66 köy yolu ulaşıma kapandı.

Ekipler, mecbur yolları ulaşıma fora etmek üzere çalışmalara bitmeme ediyor.

Artvin

Artvin’birlikte canlı olan kar yağışı sonrası, Ardanuç’ta 9, merkezde 5, Arhavi’da 5, Borçka’de 15, Murgul’da 2, Şavşat’ta 8, Yusufeli’nde 7 oluşmak üzere 51 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kentte 3 aktarılma ilk yağan evvel beyin peşi sıra kapanan 176 köy yolundan 125’ini açan İl Özel İdaresi ekipleri, mütezayit yollarda çalışmalarını sürdürüyor.

Karayolları ekipleri, Artvin- Ardahan esmer yolu güzergahında bulunan Sahara geçidinde aralıklarla tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Öte yandan Atabarı Ski Merkezi’ndeki kar kalınlığı 1 metreyi geçti.

Share: